Forum

Sistem Uzmanlığı Eğ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem Uzmanlığı Eğitimi

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Arkadaşlar bilişim eğitim merkezine gitmeyi düşünüyorum, eğitimi kürşat kurt hoca veriyomuş. Hoca hakkında yorumlarınız nelerdir tavsiye edermisiniz..

Gönderildi : 08/12/2009 20:30

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

okeydir...

kurum da okeydir...

Gönderildi : 08/12/2009 21:59

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mümin hocam teşekkürler..

Gönderildi : 09/12/2009 00:13

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Mümin hocam teşekkürler..

Öncelikle eğitim hayatınızda başarılar dilerim. Buraya yazma amacım kurum veya hoca hakkında bilgi verebilmek değilde, sadece naçizane 1-2 tavsiyede bulunmak. Eğitmen gerçekten önemli, Mümin Hocamız OK dediyse kesinlikle bir bildiği vardır ve o mesajı yazmıştır. Buradan size naçizane tavsiyem. Kursta öğrendiklerinizle kalmayın, sürekli yeni arayışlar içerisine girin, hocanızı sömürün, sömüren öğrencileri çok sevdiklerini gözlemledim 🙂 En azından kendi eğitmenim için öyle. Sağolsun ekstra ne istediysem, ne sorduysam bir cevap geldi. VM ile projeleriniz başladığında ekstralar isteyin. Microsoft Server sistemlerinde keza öyle vb... Yani size gösterilenden çok, gösterilmeyenlerede ilgi gösterin. Eğer bu önerileri kendiniz için uygularsanız göreceksiniz ki eğitim çok verimli geçmiş. Şuan kendi sınıfımda dersten çıktıktan sonra kafasındaki bilgileri uçan, yada sadece gösterilene razı olanlar tanıyorum. Hoş olmuyor. Kafa dengi 2-3 kişi bulursanız. Birbirinizi zorlarsanız ve en önemlisi çözümpark makalelerini ve forumlarını takip ederseniz. Sektörde aranılan eleman olmamanız için bir neden yoktur.

Tekrar başarılar dilerim. Saygılarımla...

Gönderildi : 09/12/2009 01:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Bravo Erdem. Azmin sonu zaferdir.

Başarıların devamını dilerim. 

Gönderildi : 09/12/2009 01:41

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bravo Erdem. Azmin sonu zaferdir.

Başarıların devamını dilerim. 

Kesinlikle öyle üstadım. Eminim ki sizde benim yukarıda saydıklarımın en az bir kaçıyla belki de tamamıyla karşılaşmışsınızdır. Sektör böyle dönüyor. Hoş sadece bizim sektör değil tüm sektörler için böyle. Ne diyordu Cem Yılmaz bir reklamında "Eğitim şart" =) Saygılar...

Gönderildi : 09/12/2009 02:00

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erdem bey merhaba;

Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız ve bende öyle yapıyorum zaten:) Yaklaşık on yıldır bu sektördeyim ve alaylıyım. Eğitim almak istememdeki amaç bunu sertifika ile birleştirmek ve proje bazlı kendimi geliştirmek istemiştim ama sonra durup düşündüğümde sahada karşılaştığımız projelerden artı birşey öğrenebileceğimi sanmıyorum eğitimde, bilmiyorum yalnışmı düşünüyorum..

Gönderildi : 10/12/2009 18:31

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

erdem arkadaşıma kesinlikle katılıyorum, üniversitedeki hocalarımla arkadaş gibi olabildiysem, 80 ortalama ile okulu bitirebildiysem tek sebebi hocalardan her seferinde daha fazlasını istemekten kaynaklandı.

Gönderildi : 10/12/2009 19:53

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Erdem bey merhaba;

Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız ve bende öyle yapıyorum zaten:) Yaklaşık on yıldır bu sektördeyim ve alaylıyım. Eğitim almak istememdeki amaç bunu sertifika ile birleştirmek ve proje bazlı kendimi geliştirmek istemiştim ama sonra durup düşündüğümde sahada karşılaştığımız projelerden artı birşey öğrenebileceğimi sanmıyorum eğitimde, bilmiyorum yalnışmı düşünüyorum..

Serdar Bey merhabalar, söylediklerinizde doğru olan noktalar da mevcut, olmayan noktalar da. Sahada bir çok sorunla karşılaşmış olmanız ve bunlara çözüm getirmeniz sizin için büyük bir artıdır. Çoğu insanın henüz yaşamadığı olayları belki 10 yıllık kariyerinizde yaşadınız. Gerçekten önemli noktalar. Ama gelin görün ki bir noktadan sonra sizden bir A4 sayfasına sığan ve sizin yetkinliklerinizi anlatmaya çalışan ve adına "sertifika" yada "diploma" denen kağıt parçalarını isteyebilmektedirler. O zaman sizin tecrübeniz bazen herşey demek olmuyor. O kağıtlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Sonra önünüzde tek hedef "bu sertifikayı yada diplomayı almak" oluyor. Kendinize dürüst bir şekilde sorun "Ben şuana kadar ki tecrübem ile bir diploma yada sertifika alabilir miyim?" İşte bu noktada sertifikasyon yada üniversite eğitimleri devreye giriyor. Çünkü pratikten ziyade artık teori öğrenmeye başlıyorsunuz ve sınavlarda da size pratiği az, teoriyi çok soruyorlar. Aynı eğitimde sizin gibi tecrübe edinmiş kişiler de oluyor. Onlardan da yeni bir şeyler öğrenebiliyorsunuz. Öyle kişiler tanıyorsunuz ki adam 20 yıl sektörde kalmış ama hala DHCP Relay Agent nasıl kurulur?, Cisco'da EIGRP nasıl yapılır? sana soruyor. Yada adam ömründe hiç Server görmemiş. Sınıfta bütün herkesi ders çalışmasıyla allak bullak ediyor. Kafa adam oluyor. herkes bu "tecrübesiz" adama takıldığı konuları soruyor, ders anlattırıyor. Gerçekten az önceki senaryolar mevcut. Örnekteki tecrübesiz adam benim mesela.

Tüm bu yazdıklarımdan hareketle sizce hala eğitime gerek var mı? Sertifikaya gerek var mı? Sertifikalanmaya gerek var mı? Saygılar....

Gönderildi : 10/12/2009 23:21

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

erdem arkadaşıma kesinlikle katılıyorum, üniversitedeki hocalarımla arkadaş gibi olabildiysem, 80 ortalama ile okulu bitirebildiysem tek sebebi hocalardan her seferinde daha fazlasını istemekten kaynaklandı.

İşte olay budur zaten. Kendinizden az da olsa fazla bilgi sahibi olan bir arkadaşınız, tanıdığınız varsa ve o sömürülmek sizde sömürmek taraftarıysa; Bu fırsatı kaçırmayın arkadaşlar. Saygılar...

Gönderildi : 10/12/2009 23:23

Paylaş: