Forum

MFP Önerisi
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] MFP Önerisi

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
248 Görüntüleme
ismail cetin
(@ismailcetin)
Gönderiler: 127
Estimable Member
Konu başlatıcı
 

Merhaba, 

Firma şubemize yazıcı ihtiyacımız var. Aradığımız özellikler; MFP yazıcı olacak ama fax şartdeğil. Ethernet ve wifi desteği, renkli, lazer yazıcı düşünüyoruz. Ortalama aylık 500-700 civarı çıktı alınır ortalamada. 

Örneğin: https://www.hp.com/tr-tr/products/printers/product-details/19202523

bu linkteki ürün ayarında düşünüyoruz. merkezimizde canon kullanıyoruz ve yazılımsal bazı sorunlar sürekli yaşadığımız için canon artık bizim için alternatif değil. tecrübe ettiğiniz, önerebileceğiniz model, model yoksa bile marka nedir? istanbul teknik servis bacaklı ürün olmasıiyi olacaktır.

 
Gönderildi : 19/07/2022 09:57

Kadir YAPAR
(@kadiryapar)
Gönderiler: 80
Ekip Üyesi
 

Biz aşağıdaki ürünü kullandık bence çok iyi bir ürün. Bu veya üst bir modelini tavsiye ederim.

 

https://www.cimri.com/yazicilar/en-ucuz-epson-workforce-pro-wf-c5790dwf-yazici-fiyatlari,176412544

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 19/07/2022 11:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 3664
Üye
 

İş dünyasında herşey de olduğu gibi kurumsal yazıcılarda da sınıflar, ölçeklemeler bulunuyor. Tek adet alım ise ve sizin baskı adetlerinizde üst sınıflara bakmaya çok lüzum olmaz maliyetli gelir size uzun vade de her markada benzer şeyler yaşarsınız. Sizin baktığınız gibi hp modeller, samsung ve ucuz canon'lar en altta yer alır. Bir üstünde Kadir hocanın paylaştığı ürün gibi epson, kyocera, konica giriş ve giriş üstü cihazlar yer alır bunların donanım ömrü ve uzun vade yazılım desteği tabi ki daha iyidir ebatları daha büyük olur. Bilindik global her markanın hp gibi her sınıfta ürünü var fakat bazılarını webden alamazsınız bayi kanalı üstünden sözleşme altında ancak alabilirsiniz bu da 1-2 adet cihaz için olmaz. Baskı başı, servis destek sözleşmeleri dışında servis konusunda özel bir durum bulamazsınız çözüm konusu alımı yapacağınız bayinin deneyimine bağımlı, yazıcılar da sunucular gibi ayrı deneyim grubudur çok deneyimli adam yok genel bayi piyasasında. Üretici teknik servisleri ise sadece fiziksel arıza, tamir konusunda işe yarar durumdadır giriş düzeyi cihazlarda yaşayacağınız soft vs sorunlarda etkin destek bulamazsınız.

Tekil adetlerde bir küçük öneri perpa da yazıcı tamiri de yapan dağınık küçük firmalar var araştırıp tekil adetlerinizi bunlardan yapar ve bakım sözleşmesi yaparsanız destek konusunda rahat edilebilir temizlik, drum değişimlerini yıllık yaptırır yazılım desteği atamış olursunuz alanda doğal olarak daha deneyimliler.

Benim tüm şirketlere önerim gsm, net omurga süreçlerinde olduğu gibi yazıcı sürecini merkezileştirmeleri, üst sınıflara kopya başı anlaşmalarla oynamaları, adetlere ve toplam işletme maliyetine çalışmalarıdır. Ör merkezi marka ana kanal, iş kolu bayilerine verdiğinizde şube gibi tekil adet konumlarını da sözleşmeye dahil ettirir, deneyimli adamlarının her şeylerine bakmasını sağlayabilirsiniz. Bundan daha az yoran bir yol da yok zaten tr şartlarında.

Yani özetle şirketler için son kullanıcı da olduğu gibi marka-model seçimi değil işin sınıfını ve yönetimini atamak sorunsuzlukta daha önemlidir.

****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

 
Gönderildi : 19/07/2022 13:17

Paylaş: