Kodak ScanMate i940...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Kodak ScanMate i940 Tarayıcı Çevrimdışı Görülüyor  

  RSS
Barış Gültekin
(@BarisGultekin)
Üye

Merhaba, satış mağazalarımızda evrak tarama işlemlerimizi yapmak için. Kodak ScanMate i940 tarayıcı kullanıyoruz. Mağazalarımızda birden fazla diz üstü kullanıcı bilgisayarı var. Tarayıcılar elektrik adaptörü ve usb veri kablosu ile birlikte kullanılmaktadır. Tarayıcılar diz üstü bilgisayarlara sürekli olarak bağlı değiller, çalışanlar tarayıcıları kullanacakları zamanlarda birbirleri ile paylaşıyorlar. Fakat tarayıcıları sürekli sök tak yaptıklarında, Kodak Smart Touch uygulaması tarayıcıyı çevrimdışı olarak görüyor ve tarama işlemini gerçekleştiremiyoruz. Bu sorun çok sık olmasa da tarayıcı bilgisayara sürekli bağlı olduğunda da meydana geliyor. Ancak tarayıcı Windows Aygıt Yöneticisi'nde görülüyor. Bazen bilgisayar yeniden başlatıldığında sorun düzeliyor. Çoğu zaman ise Kodak tarayıcıya ait kurulumunu yaptığımız sürücü ve uygulamaları kaldırıp yeniden kurduğumuzda sorun düzeliyor. Farklı bir tarayıcı uygulamasında denediğimizde ise tarama işlemini gerçekleştirebiliyoruz. Kullanılan işletim sistemi Windws 10 Enterprise 64bit. Yardımlarınız rica olunur. İyi çalışmalar dilerim.

Bu konu 1 sene önce Barış Gültekin tarafından düzenlendi
Alıntı
Gönderildi : 22/05/2019 15:48
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba

Eğer Windows 10 aygıtı görüyor hatta başka bir program ile tarama yapıyorsanız sorun kodak yazılımındadır ki bu konuda en iyi yönlendirmeyi üretici yapar. Üretici ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Yazılımın bir servisi var ise onu yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz, yani demek ki o yazılım tarayıcıyı bir şekilde algılama mekanizması var onu öğrenmek lazım. Onu da buradan bulmak bilmeyen için çok ciddi zaman. 

https://support.alarisworld.com/en-gb

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/05/2019 00:28
Paylaş: