Forum

cd dvd blu ray okum...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] cd dvd blu ray okuma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
759 Görüntüleme
(@denizatilgan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

eskiden cd ve dvd yazcılar varken,

eski cd lerimi evdeki bilgisayar okumadığında dizüstü bilgisayarımdaki dvd sürücüsü ile okutur kopyalamam gerekiyorsa kopyalar işimi hallederdim.

böyle yaparak işi çözdüğüm için şu anki sorunumda aynı eski bir cd arşivini dijital ortama aktarmama gerekiyor.  2002 yılında çekilmiş bir takım cd ve dvd ler, bazı cd ve dvd ler okunmuyor dönüyor dönüyor bazısını silince çözülüyor ama şu ana kadar denediklerimde okunmayanlar var ortalama 100 tanede 5-6 adet problemli çıkıyor.

sonuç olarak eskiden olduğu gibi bir üst teknolojiyi alsam blu ray
bunları okumada kolaylık sağlarmı ?

cd lerde çizik vs hasar bulunmamakta sanırım saklama koşullarına bağlı olarak kimisi yıpranmış.

Bu konu 2 yıl önce 2 defa Deniz Atılgan tarafından düzenlendi

Gönderildi : 04/08/2022 21:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32983
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bence böyle bir yatırım yapmadan önce bir bilgisayarcıda bunu denemek, ya da arkadaşınız var ise. Sonuçta ilgili medyaların sorunlarını net bilmiyoruz ve daha kaliteli ekipmanlarında temelde okuma mantığı aynı. 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/08/2022 22:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Blu-ray drive ek bir kaabiliyet sağlamaz. Yeni üretim olmadığı için pek bir kaabiliyet farkı olmaz eski tip sağlam ancak temiz olması yeterli, en iyi cihazlar eski daha düşük okuma-yazma hızlı dublicator rom'larıydı, bir de laptop tipi slimline ve usb external olmasa daha iyi sonuç alma ihtimali olur. Temel bilgi olarak bu kurumsal backuping için de geçerli CD, DVD'ler uzun süreli saklamaya uygun, dayanıklı medyalar değillerdi manyetik alan, ısı dan plastik tabanlı olduğu için etkileniyorlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/08/2022 11:55

(@denizatilgan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

cihaz önerme şansınız varmı ben aradım baktım okuma hızları cd ve dvd ler çin hep aynı

Gönderildi : 13/08/2022 00:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4284
Co-Helper

Vakit ayırıp taramak lazım bizim piyasada 2. el hariç pek birşey bulabileceğinizi sanmıyorum bu dönem yurt dışı siteler daha fazla olanak sağlar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/08/2022 02:22

Paylaş: