Forum

bilgisayara elektri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bilgisayara elektrik gelmio

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
476 Görüntüleme
(@soulcrusher)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

bilgisayara ikinci harddisk takmaya çalışıodum. powerdan çıkan boş bulduğum kabloyu taktım ve bilgisayarı açtığımda hardiski görmediğini anladım. ve Bilgisayar AÇIKKEN ikinci harddiskten taktığım kabloyu çıkardım ve bi ucu 1 hardiske bağlı olan aynı kabloya bağlı boş bi uc kısmı vardı onu takmaya çalışırken daha değer değmez. bilgisayar kapandı ve daha sonra hiç açılmadı. sizce problem nedir. hardisk mi yandı power mı yandı yoksa sadece bi kısa devre diyebilirmiyiz veya bu sorunu nasıl düzeltebilirim.

Gönderildi : 02/04/2009 02:51

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Anakarttan kabloyu çıkartmaya çalıştıysanız kısa devre yapmış ve board'un entegrelerinde sorun oluşmuş olabilir. 

Gönderildi : 02/04/2009 03:00

(@soulcrusher)
Eminent Member
Konu başlatıcı

anakarttan kablo çıkartmadım. öyle olsa bile kısa devre ne kadar zamanda kendine gelirki.

Gönderildi : 02/04/2009 03:05

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Bana daha çok sorun harddiskte oluşmuş gibi geliyor iki harddiski de başka bir cihazda deneyip kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 02/04/2009 03:13

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

merhaba 

bilgisayarda enerji varken donanımsal müdahala yapılmaz.(bazı servarlar hariç)

- kasanın arkasındaki power kablosunu çıkartıp öndeki power (açma
kapama )düğmesine elinizi 5 saniye basık tutun.daha sonra power
kablosunu takıp bilgisayrınızı açmayı deneyin.

açılmaz ise bi teknik servisten yardım alın.

Lütfen aynı konu hakkında birden fazla post açmayınız. Konu bütünlüğünü korumak ve post kirliliği yaratmamak için  http://www.cozumpark.com/forums/thread/92114.aspx linkteki post kilitlenmiştir. Veysel Beyin kilitli posta cevabı bu posta taşınmıştır. 

Gönderildi : 02/04/2009 11:29

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Anakart üzerinde takılı hdd,cdrom,floopy gibi parçaların anakart ile bağlantısını kesin ve yalnızca anakart-ram-işlemci ve power ile açmayı deneyin.Yapmış olduğunuz işlem ile birlikte power suppley tarafında bir kısa devre gerçekleşmiş olabilir.Farklı bir power ile deneyin.Yine açmazsa kesin anakartın kondansetörleri veya chipseti yanmış olabilir.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 02/04/2009 14:25

(@soulcrusher)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekürler. veysel beyin önerisiyle problem çözüldü. şuanda bilgisayar açılıyo. ama hala ikinci hardiski bağlayamadım. bilgisayar kapalıyken aynı kabloyu aynı yere taktım. yine aynı olay gerçekleşti. ikinci hardiski nasıl takabişlirim.

Gönderildi : 02/04/2009 15:06

(@sinankahraman)
Illustrious Member

2nci HDD yi taktığınızda şuanda bilgisayar açılıyor ama hata mı alıyorsunuz? Aldığınız hata yada karşılaştığınız sorun nedir?

Gönderildi : 02/04/2009 15:31

(@soulcrusher)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2. hdd taktığımda yine bilgisayar hiç açılmıo. tekrar güç kablosunu çıkartık 5 sn güç düğmesine basıom. güç kablosunu tekrar takıp açma düğmesine  bastığımda bilgisayar gayet düzgün bi şekilde açılıyo.

Gönderildi : 02/04/2009 15:37

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

2.olarak taktığınız diski tek başına takıp bir deneyin.eğer biosta görürse bir güç problemi veya kablo ile ilgili bir sıkıntı olabilir.2.olarak takmak istediğiniz disktete sorun olabilir.

Gönderildi : 02/04/2009 16:16

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Lütfen buradan devam edin?

Gönderildi : 02/04/2009 18:37

Paylaş: