Forum

Toz tutmayan cpu fa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Toz tutmayan cpu fanı?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
878 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

bildiğiniz gibi zamanla işlemci fanında toz kütlesi oluşur ve fan maksimum verimliliğini kaybetmeye başlar taaki temizleninceye kadar. temizlemeside birhayli zahmetlidir.
toz tutmayan fan tavsiyeniz nelerdir?

teşekkürler

Gönderildi : 27/03/2009 16:50

(@Anonim)

Merhaba,

Toz tutmayan Fan diye bir şey olduğunu düşünmüyorum.Mutlaka bir nebzede olsa kasa'nın nasıl bir ortamda yer aldığı,içerisindeki diğer fanlar,vss ile alakalı olarak toz tutacaktır.Toz olayından tamamiyle kurtulmak için passive soğutma kullanmak çözüm olur ancak cpu'yu yeterli derecede soğutmaz.

CPU Fan deyince akla gelen ilk marka Zalman'dır.Diğer fanlara nazaran biraz pahalıda olsa tavsiye ederim.

Gönderildi : 27/03/2009 17:14

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Malesef tozdan kaçış yok 🙂

Periyodik olarak kasa iç bakımının yapılması (kompresör ile) + Pasif soğutucular kullanarak bu durumu en aza indirebilirsiniz.

Gönderildi : 27/03/2009 17:16

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Toz tutmayan fan ifadesi birazcık bitmeyen pil gibi olmuş 🙂

Fan toz tutmasa bile üflediği yerde toz birikecektir. Dolayısı ile fanın altındaki heatsink tıkandığı için fan üflemesinin bir faydası olmaz. Eğer tozdan korunmak isterseniz kasanızın hava giriş bölümlerine toz filtresi takabilirsiniz.

Gönderildi : 29/03/2009 04:58

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekküler

Gönderildi : 30/03/2009 14:40

(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member

Sadece Toz tutmayan CPU olsa ama ne kasalar gördüm halende görüyorum.. deil tozu kasanın içinden çay şekerleri bile çıkıyor 🙂

Gönderildi : 01/04/2009 13:04

Paylaş: