2 pc bağlantı sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 pc bağlantı sorunu  

RSS
erginmentes
(@erginmentes)
Üye

arkadaşlar merhaba.. öncelikle harika bir site olduğunu söylemek istiyorum. gerçekten her sorunun cevabının bulunabileceği bir site. şimdi sorunumu sizinle paylaşmak istiyorum. domain control olan bir şirkette 2 adet xp makine var. bu 2 makine fabrika içindeki herkese ulaşabiliyor ancak kendi aralarında birbirlerine ping atamıyorlar. bunun nedeni ne olabilir. ethernet kartlarını değiştirdim. DNS kontrollerini yaptım ancak bir sonuca ulaşamadım. lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz...

Alıntı
Gönderildi : 23/02/2009 00:34
Huseyin Bagdadioglu
(@huseyinbagdadioglu)
Üye

Merhaba ,

Bahsettiğiniz 2 makinede domaine join edilmiş mi ? Kullandığınız antivirus programı nedir?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 01:49
erginmentes
(@erginmentes)
Üye

evet domaine dahil edlmiş durumda. virüs programı olarak nod32 kullanılıyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 09:23
Dogan Bayraktar
(@doganbayraktar)
Üye

Merhabalar,

Peki remote bağlantı yapmayı denediniz mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 11:50
Murat AYDIN
(@murataydin)
Üye

Güvenlik Duvarlarını Kontrol eder misiniz ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 12:58
erdiyilmaz
(@erdiyilmaz)
Üye

Hocam selamlar 

Murat Hocamın dediği gibi windows firewall ve nod 32 in firewallarını kontrol edebilirmisin?Acık ise kapalı duruma getirip tekrar denersen veya icmp paketlerine izin de verebilirsin.....

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 13:07
erginmentes
(@erginmentes)
Üye

arkadaşlar sorun nod32 den kaynaklanıyormuş. servislerini durdurunda iki makine birbirlerine ping atmaya başladı. sorun çözüldü. ilginize teşekkür ederim...

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2009 21:46
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Stop ettim dediğiniz servisler hangileri acaba?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2009 10:31
Murat AYDIN
(@murataydin)
Üye

Eset Smart Securtiy ise Firewall seçeneklerinden Etkileşimli Modu (interactive mode) seçersen eğer servisi kapatmana gerek kalmaz. Ayrıca Etkileşimli mod altında Gelen-giden tüm trafiğe izin veren 2 adet policy yazarsan daha rahat hareket eder bilgisayarlar networkte. Birde Ağdaki network paylaşımı Katı Kurallı Temizleme de ise Paylaşıma izin ver seçeneğini işaretlemen gereklidir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2009 11:42
Paylaş: