Forum

Aidata Laptop F1 t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aidata Laptop F1 tuşu ile açılma nedeni

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,473 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar elimde aidata laptop var açılışta ;
WARNING.: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent yazıyor F1 tuşuna bastıktan sonra laptop açılyor bu konuda ne yapabilirim

SAYGILARIMLA.....

Gönderildi : 07/11/2008 13:19

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Diskinizde bir sorun tespit edildiği bilgisi yer alıyor, garanti kapsamında ise servise verin yeni disk ile değiştirsinler. Öncesinde yedeğinizi alın.

Yetkili Servisle de konuyu görüşmenizde fayda var.

Gönderildi : 07/11/2008 13:43

(@OmerFARUKYAMAN)
Gönderiler: 40
Eminent Member

Eğer garantisi yoksa ve bu şekilde idare edeyim diyorsanız bios ayarlarından hata olduğunda f1 i bekle seçeneğini devre dışı bırakabilirsiniz. Pc niz normal açılacaktır ancak belirtmekte yarar var bu şekilde kullanmak orta ve uzun vadede verilerinize zarar verebilir.

Gönderildi : 07/11/2008 13:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

faruk bey biostan nasıl bir ayar yapacağım load default yaptım yine olmadı

Gönderildi : 07/11/2008 14:50

(@OmerFARUKYAMAN)
Eminent Member

Standart bios settings veya Boot settings yazan menuye girince

"wait f1 if error" gibi bi mesaj yazar onu "No errors " olarak seçmeniz gerekiyor...Default olarak " All error" şeklindedir..Şunu da belirteyim çok az da olsa bazı bioslarda bu seçenek olmayabilir.

Gönderildi : 07/11/2008 15:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ömer kardeş Standart bios settings veya Boot settings yazan menuyü bulmadım bu main,advanced,secutiry,boot bölümlerinde bulamadım

aidata laptop benim cihaz

Gönderildi : 07/11/2008 15:58

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ömer Beyin yazdıklarını anladğınızı umarım. Ömer Bey sadece size geçici bir çözüm önermekte. Bu şekilde uzun süre çalışmayı düşünmemelisiniz. Çünkü disk dolmaya başlayınca verilerinizde kayıplar yaşarsınız. Yol yakınken yetkili servisle görüşmenizde fayda var.

Gönderildi : 07/11/2008 16:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sinan bey mesut bey ve ömer beyin söylediklerini anladım onda sorun yok sadece dediğini bulamadım ondan dolayı yazdım

Gönderildi : 07/11/2008 16:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sinan Bey; mesut bey ve ömer beyin dediklerini anladım ben sadece ömer beyin tarif ettiğini bulamadım ondan dolayı yazdım

Gönderildi : 07/11/2008 16:21

(@OmerFARUKYAMAN)
Eminent Member

Yukarda da dikkat ettiyseniz yazmıştım. Bazı model bioslarda bu menü yoktur. Eğer sizde de yoksa ki öyle görünüyor, yeni bir hdd almanız en iyi çözüm olacaktır.

Gönderildi : 07/11/2008 16:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgden dolayı çok sağolun kendinize iyi bakın.

Saygılarımla.....

Gönderildi : 07/11/2008 16:43

Paylaş: