Forum

Yazıcı Sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Sürücüsü Bulma

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
7,672 Görüntüleme
(@onurkucukavcu)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese selam,

Bilgisayarımda kurulu olan yazıcı driver ının sürümünü bilmiyorum ama bunu başka bilgisayarlarada kurmam gerekli.

Bilgisayarımda hali hazırda kurulu olan driver ı alıp başka bir bilgisayara kurabilir miyim ?

Bir başka sorum ise

Windows Update ler bu sürücüleri etkiler mi aynı setup dosyasıyla 2 bilgisayara kurduğumu düşünelim biri update leri almış bilgisayar diğer ise update leri kapatılmış bilgisayar. Fark olur mu ?

linkte bulunan simgeler ikiside yüklü yazıcı simgesi fakat simgelerin farkı nedir ?

https://ibb.co/kHO3qQ

printer

Gönderildi : 31/07/2017 16:27

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Yazıcı simgesine takılma. Setup da var ise ikonu değişiyor yok ise windows kendi standart ikonunu koyuyor diye biliyorum. Yazıcının marka , model ini yazınca sitesinden indiremiyor musun driverı ?

Aygıt ve Yazıcılar a girip Yazıcıya sağ tıklayıp özelliklere girip oradan da Donanım sekmesine girip yukarıda Ayrıntılar sekmesine tıklayıp alt kısımda olan listbox dan istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz.

Gönderildi : 31/07/2017 18:22

(@onurkucukavcu)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

şimdi şöyle ki aldığımız çıktılar A4 boyutundan fazla bizde bunu a4 e sıüdırarak yazdırıyoruz. Benim bilgisayarımda kurulu olan yazıcıyla ben A4 e sığdırmış biçimde yazdırabiliyorum. şans eseri bir başka bilgisayarada aynı driver ı kurdum ondada bir sorun yok. Fakat diğer bilgisayarlarda son 1-2 satırı ikinci bir sayfaya döküyor buda kağıt israfı.

Kullandığımız makine RICOH MP 5054

ikonu sormamın sebebi ise

İkon ve açılan pencere ayrıca link : https://ibb.co/ixgNkQ

ikisinede çift tıkladığımd açılan pencereler farklı ve yazıcı simgsi olanda sorun almıyorum yani A4 e sığdırabilirken TEST olan yazıcıdan 2 sayfa şeklinde alıyorum.

yazıcı ayarlarına baktım kağıt ayarları hepsi aynı

Gönderildi : 01/08/2017 12:49

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Anladığım kadarı ile taşan satırlar problem. Ctrl+P yaptıktan sonra sol alt kısımda " Sayfayı 1 sayfaya sığdır  " seçeneğini seçtiğinizde de mi aynı sorun var ? Sayfa boşlukları kısmını da dar olarak seçerseniz 1-2 satır kolayllıkla sığar. Eğer bunları yapmanıza rağmen hala aynı problem ise o test yazıcısı kurulu makinaya da orjinal driver ı yüklemenizi öneririm.

Gönderildi : 29/08/2017 19:49

Paylaş: