Forum

Huawei Sunucu Ö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Huawei Sunucu Önerisi Hakkında

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@CemalAYDIN)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

Sunucu almayı planlıyoruz. 3 adet düşünüyoruz biri VT diğer ikisininde Sanallaştırma Sunucu olarak kullanılması ön görülmekte biri diğerinin replikası olacak şekilde. Ayrıca Storage düşünülüyor. Bu konuda Huawei hakkındaki düşünceniz ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Daha önceleri IBM, HP ve Dell kullandığım için Huawei markası konusunda tereddütlerim var. 

Gönderildi : 26/02/2017 14:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Eğer bütçe sorununuz yok ise ki Huawei düşünmeyin derim. Burada şimdi herkes HP şöyle, IBM böyle, DELL şöyle der malum bu ürünler o kadar çok kullanılıyor ki hepsinin iyi kötü alıcısı var. Ama sektördeki durum aşağıdaki gibi;

Company 3Q16 Revenue
HPE 3,247,087,045
Dell 2,227,185,685
Lenovo 994,447,261
Cisco 929,440,000
IBM 889,723,595
Others 4,426,866,909
Total

12,714,750,495

Bu tabiki sizin için bir gösterge olmayabilir çünkü sizin iş ihtiyacınızı Huawei karşılıyodur onu alabilirsiniz. burada gerek server için olsun gerek storage için olsun öncelikle iş ihtiyalarınızı belirlemeniz gerekli, daha sonra ona göre ürün. Basit bir örnek

Bir müşterimiz son derece kurumsal kendisinin iş ihtiyaçlarını çıkarıyor, bu kadar CPU, bu kadar RAM, bu kadar disk yuvası, USB 3.0 vs her şeyi yazıyor. HP bunu 1U' luk bir makine ile verirken IBM bunu 2U ile vermek zorunda kalıyor çünkü 1U luk modellerinde USB 3.0 yok, sonra diyor ki müşteriye, ortada haksız rekabet var siz de HP den 2U luk model için teklif alın diyor. İyide müşterinin ihtiyacını 1U görüyor neden 2U alsın? Bu güzel bir örnek oldu sanki

Bir tanede storage dan veriyorum

EMC geliyor ben şöyle dedub yaparım böyle yaparım diyor, benim iş ihtiyacım 40TB, bana diyor ki ben iyi dedub yaparım sana 20TB yeter, HP geliyor bende iyi dedub yaparım ama sen 40TB istiyorsun diye 40TB RAW disk fiyatı veriyor. Şimdi ben EMC alırsam onun teknolojisi bana yaramadı ki, kendisine yaradı çünkü bana 40TB vermiyor 20TB veriyor, ama HP aynı şekilde debub yapsa bile bana ihtiyacımı veriyor fazlası kalsın modeli

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2017 19:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

ihtiyaçlarınızı belirlemeden marka arayışına geçmenizi tavsiye etmem. cpu/ram/disk-io vb.

huawei, ülkemizde son yıllarda konumlanan ve hergün farklı projelerde duyulan bir marka, poc sürecine girebilir veya referansları ile görüşebilirsiniz.

her marka ile ilgili olumlu/olumsuz birçok örnek verebilir, ancak avantaj/dezavantaj süreçleri hergün değişiklik göstermekte.

standart server/storage çözümlerinin yanında, hyper converged çözümleri incelemenizide tavsiye ederim. nutanix/simplivity vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2017 01:22

Paylaş: