Forum

BitLocker recovery ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BitLocker recovery hatasi..

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,701 Görüntüleme
(@BatuKILIC)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Forumu uzun zamandır takip ediyordum ancak uzman seviyesinde bilgisayar bilgim olmadığından, daha doğrusu katıkıda bulunamayacağımı düşünerekten üye olmamıştım. Ancak dün akşam karşılaştığım bir sorun yüzünden, sizlerden destek almak amacıyla üye oldum.

Kısaca sorunumu yazmak isterim;

Elimde bir tane Asus XE500T1C Ultrabook var. Bu laptopu eski çalıştığım şirketten almıştım ancak çok donanımlı olmadığından kullanmıyordum. Dün kullanmak için açtığımda herşeyin kısıtlı olduğunu gördüm. Program kuramıyordum, USB diski açamıyordum vb. Sorunu aşmak için domain administrator şifresi istedi. Şifreyi bilmediğimdem format atmak istedim. Bu arada laptopta DVD sürücü yok. Bir adet Win 8 bir adet de Ubuntu USB boot yaptım. Ancak bundan da sonuç alamadım. Boot menüsü çok karışık..

Son olarak klavye dahil hiçbirşey çalışmıyor halde şu anda.. Ve bilgisayarı açar açmaz direk mavi bir ekranda "BitLocker Recover" yazısı çıkıyor. Başka hiçbirşey yapamıyorum, boot menüye bile giremiyorum.. Bilgisayardaki data benim için önemli değil, tek amacım format atabilmek..

Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Desteğiniz ve çözüm önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim,

Gönderildi : 02/09/2016 11:48

(@TurhanGursu)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

İkinci bir PC'niz varsa, laptoptaki diski sökerek PC'ye ikinci HDD olarak takıp formatlamayı deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 02/09/2016 16:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bilgisayarda bitlocker aktif ise açılış değişir ise boot yani mavi ekran gelip sizden bitlocker anahtarı istemesi normal bir durumdur. Bitlocker işini iyi yapıyor demektir. 🙂 Diski farklı bir yerde windows üzerinden biçimlendirip sonra kurulum yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/09/2016 22:43

(@BatuKILIC)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim desteğiniz için.. 

Dediğiniz gibi diski söküp, başka bir bilgisayarda biçimlendirip, format attım..

Selamlar..

Gönderildi : 19/09/2016 13:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçmiş olsun keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/09/2016 14:34

Paylaş: