Forum

Aynı donanımla aynı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı donanımla aynı anda farklı işlemler.....

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
441 Görüntüleme
(@cagatayaksoy)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aynı donanımla aynı anda farklı işlemler yapmak mümkün müdür ?  veya böyle bir sistem varsa cahilliğimi maruz görün.

Gönderildi : 22/08/2016 02:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Biraz açarmısınız konuyu soru çok anlalışması mümkün değil. Çok ucu açık bir soru.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/08/2016 13:05

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

donanım kaynaklarınızı verimli ve birden fazla servis için çalıştırmak isterseniz, hypervisor yapılarını inceleyebilirsiniz.

Rıza bey'in de belirttiği gibi soru çok açık değil, konuyu biraz açarsanız, daha net cevaplar alırsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2016 16:13

(@cagatayaksoy)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şöyle ; Bir bilgisayar toplayacaksınız ve performansını merak ediyorsunuz, internet arayüzlü bir sistemle  sayfada donanımları sadece  bellek boyutu olarak seçerek donanımın performansını test ettirmek istiyorum ve diğer bir kişi  aynı anda siteye girdiğinde önceki kişinin testten çıkmasını beklemesin, bu durumu , kişi sayısını serverlarla çözüp çoğaltabilir miyim..

Gönderildi : 22/08/2016 20:03

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

talebinizi ve web tabanlı performans uygulamanızı bilmemekle birlikte, aynı sistem için rdp oturumları ile çözüm üretebilirsiniz.

fiziksel host üzerinde farklı sistemler oluşturarak bunu yapmak isterseniz, sanallaştırma kullanmanız gerekecektir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/08/2016 20:23

Paylaş: