Forum

Nas önerisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nas önerisi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
631 Görüntüleme
(@ersincalhan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar film, müzik ve e-kitaplarımı saklamak amaçlı kullanacağım. Şu anda elimde bir red HDD var ama veri kaybı yaşamamak için yanına 2 tane daha alıp Raid 5 olarak kullanırım diye düşünüyorum. O yüzden bütçeyi çok aşmazsa 4 slotlu modellere yöneleyim dedim. Aradığım özelliklere gelince internette qnap'ın yanında uzaktan kumanda resmi olan modelleri gördüm onlarla PC'ye bağlıyken film açıp yönetmem mümkünse uzaktan kumandalı bir model isterim. (Yalnız TV değil PC'de yönetimde kullanacağım elimde hdmi girişli bir TV yok da şu anda)
4 HDD'li modellerde fansız olacağını zannetmiyorum ama varsa fansız, yoksa sessiz kullanılmadığı zaman falan fanı kapatacak akıllı fan yönetimi olacak bir cihaz istiyorum yatak odamda duracakta PC ile beraber. Torrent ve http indirmede desteklesin. Torrent kullanacağım için kendi varsayılan torent istemcisi ya da harici kurabiliyorsak o torent istemci IP bloklama yapsın anti-p2p listeleri eklemeyi düşünüyorum da :p
USB 3 desteklesin. Birde bu nas cihazları ethernetten değilde USB'den bağlarsak HDD'lere direk erişebiyoruz mu acaba? Tanıdıkların kasalarından HDD'yi söküp 4. slota takıp virüs kontrolünden bad sektör var mı diye bakma işini nastan hallederim kolaylık sağlar bana. Kullanıcıya kota ve erişmesini istemediğim dosyalara engel koymak istiyorum. Bütçe düşünmedim şimdilik. HDD'leri takıp uzun süre arkama bakmayacağım bir model ve marka istiyorum mümkünse. Zaten uzaktan kumanda olayı hariç tüm özellikler çoğu nas'ta var kanımca. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. F klavye görünümüde q klavyede yazdım hata varsa affedin

Gönderildi : 24/07/2016 14:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Baya detay bir ürün olmuş. Synology ürünlerini inceleyebilirsiniz.

https://www.synology.com/tr-tr/products/compare

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2016 02:33

(@ersincalhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Baya detay bir ürün olmuş. Synology ürünlerini inceleyebilirsiniz.

https://www.synology.com/tr-tr/products/compare

synology'de kumanda desteği ile ilgili birşey bulamadım o yüzden konu açtım. 

Gönderildi : 25/07/2016 12:47

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

synology konusunda, simet Alev hanımdan bilgi alabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2016 12:51

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar film, müzik ve e-kitaplarımı saklamak amaçlı kullanacağım. Şu anda elimde bir red HDD var ama veri kaybı yaşamamak için yanına 2 tane daha alıp Raid 5 olarak kullanırım diye düşünüyorum. O yüzden bütçeyi çok aşmazsa 4 slotlu modellere yöneleyim dedim. Aradığım özelliklere gelince internette qnap'ın yanında uzaktan kumanda resmi olan modelleri gördüm onlarla PC'ye bağlıyken film açıp yönetmem mümkünse uzaktan kumandalı bir model isterim. (Yalnız TV değil PC'de yönetimde kullanacağım elimde hdmi girişli bir TV yok da şu anda)
4 HDD'li modellerde fansız olacağını zannetmiyorum ama varsa fansız, yoksa sessiz kullanılmadığı zaman falan fanı kapatacak akıllı fan yönetimi olacak bir cihaz istiyorum yatak odamda duracakta PC ile beraber. Torrent ve http indirmede desteklesin. Torrent kullanacağım için kendi varsayılan torent istemcisi ya da harici kurabiliyorsak o torent istemci IP bloklama yapsın anti-p2p listeleri eklemeyi düşünüyorum da :p
USB 3 desteklesin. Birde bu nas cihazları ethernetten değilde USB'den bağlarsak HDD'lere direk erişebiyoruz mu acaba? Tanıdıkların kasalarından HDD'yi söküp 4. slota takıp virüs kontrolünden bad sektör var mı diye bakma işini nastan hallederim kolaylık sağlar bana. Kullanıcıya kota ve erişmesini istemediğim dosyalara engel koymak istiyorum. Bütçe düşünmedim şimdilik. HDD'leri takıp uzun süre arkama bakmayacağım bir model ve marka istiyorum mümkünse. Zaten uzaktan kumanda olayı hariç tüm özellikler çoğu nas'ta var kanımca. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. F klavye görünümüde q klavyede yazdım hata varsa affedin

kolay gelsin QNAP TS-853A Var elimde gayet güzel kumandası var 1. slot  ön bellek hızlandırma için SDD taktım 240 gb kalan 7 slot raid 5 yaptım gayet stabil çalışıyor hiç bir sorun yok 4 slot  olarakda QNAP TS-453A  Modeli var kumandalı 

Gönderildi : 25/07/2016 12:59

(@ersincalhan)
Active Member
Konu başlatıcı

simet'e mail atmıştım zaten konuyu açmadan önce dönüş alamadım henüz. İrfan bey madem elimde istediğime benzer bir ürün var. Ürünün arkadaki usb3'lerden direk pc'ye bağlama imkanı var mı? Yoksa onlar sadece harici cihaz bağlayıp paylaşma kopyalama yapma işleri için midir? Raid yapıpda 100mb/s hızda takıldın mı güzelliği kalmıyor işin. O yüzden usb3'den pc'ye bağlamayı isterim açıkcası. İkincil olarak yukarıdada yazdığım gibi kumandadan pc'de film kontrolü yapmayı denediniz mi? Sadece tv'de yarıyorsa benim işime pek yaramaz elimde bağlayabilecek bir tv yok da. O yüzden pc'de film kontrol etmek isterim ki olursa çok işime yarar filmleri pc'de izleyipde filmin ortasında kalk klavyden müdahale et falan çok eziyet geliyor tembel bir insanımda 🙂

Gönderildi : 25/07/2016 13:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Synolog konusunda Arge TEknoloji Rafet beyden destek alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2016 13:42

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

simet'e mail atmıştım zaten konuyu açmadan önce dönüş alamadım henüz. İrfan bey madem elimde istediğime benzer bir ürün var. Ürünün arkadaki usb3'lerden direk pc'ye bağlama imkanı var mı? Yoksa onlar sadece harici cihaz bağlayıp paylaşma kopyalama yapma işleri için midir? Raid yapıpda 100mb/s hızda takıldın mı güzelliği kalmıyor işin. O yüzden usb3'den pc'ye bağlamayı isterim açıkcası. İkincil olarak yukarıdada yazdığım gibi kumandadan pc'de film kontrolü yapmayı denediniz mi? Sadece tv'de yarıyorsa benim işime pek yaramaz elimde bağlayabilecek bir tv yok da. O yüzden pc'de film kontrol etmek isterim ki olursa çok işime yarar filmleri pc'de izleyipde filmin ortasında kalk klavyden müdahale et falan çok eziyet geliyor tembel bir insanımda 🙂

Ersin Bey Şirkette kullandığım için deneme gereksinimi duymadım ama hdmi çıkışlarından televizyona görüntü aktarıyor kumanda çalışıyor bilgisayara bağlamayı denemedim hiç 

Gönderildi : 25/07/2016 14:35

(@ersincalhan)
Active Member
Konu başlatıcı

Simet bugün mail atmış hiçbir ürünümüzde kızılötesi özelliği yoktur anca mobilden kullanabilirsiniz diye. Şirket için tabi çok kullanışlı bir özelliklik olabilir ama benim gibi bir ev kullanıcısı olup nas'ı almaktaki amaç arşiv barındırıp izlemekse, kızılötesi kumanda çok daha makul filmi durdurmak için dur telefonun kilidini açayım dur programı bulup açayım ardından durdururum gibi bir senaryo çok komik olur. Qnap'a yöneleceğim eğer pc'den filmi kontrol edebiyorsam. Qnap kullanıp kumanda özelliğini deneyen ardakaşlar varsa aranızda bilgilendirirsen.

Gönderildi : 26/07/2016 09:29

(@ersincalhan)
Active Member
Konu başlatıcı

İnternette dolanırken çift hdmi çıkışlı monitörlere denk geldim acaba bu monitörlerden birini alıp birini pc'ye diğerini nas'a takarak. Nas'da kumandayı kullanacak hale getirebilir miyim acaba? Mantıken çalışır gibi geldi de. Sonuçta iki hdmi varsa tv gibi kullanıma göre geçiş yapmak gerekir. Nas'a bağlı hdmi'i monitörden seçersem nas'ı hd station olarak kullanabilir böylece kumandayı kullanabilirim gibime geldi. Bilgisi olan var mı. Eğer varsa monitör olarak gözüme asus VX238H nas olarakda irfan beyin önerdiği QNAP TS-453A alayım diyorum.

Gönderildi : 03/09/2016 06:08

Paylaş: