Forum

Backup Öneri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Backup Öneri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
494 Görüntüleme
(@canersenel)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben 2 adet sunucumdan gigabit ethernet üzerinden backup almak istiyorum. Windows backup kullanıcam full server backup şeklinde.

daha önce external hdd ile denedim fakat 30mb/s hızını geçemiyorum usb'den. Bu sebeple yaklaşık 400gb backup saatler sürüyor.

Bu iş için yapabileceğim yatırım max. 1500TL civarı. Tabi ki synlogy gibi bir markadan rockmount bir nas alsam müthiş olur fakat diskleriyle beraber yaklaşık 4bin tl yi buluyor.

Box şeklinde olanlardan alsam bu sefer kabinde yeterli yer olmuyor çok yüksek boyutları var. Küçük boyutu olsada disklerle birlikte 2bini geçiyor yine.

http://www.hepsiburada.com/seagate-2-bay-4tb-consumer-nas-personal-cloud-stcs4000201-p-BD803340

böyle bir model buldum, evet farkındayım ev kullanıcılarına yönelik bir model, fakat ben zaten haftalık backup alacağım çokta profesyonel olmasada olur. 

Tek isteğim hızlı yazması, bu ürünün yazma hızı ilgili bir bilgi bulamadım internette, aranızda bu veya benzerini kullanan oldu mu ?

Deneyimlerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim bu konuda.

Gönderildi : 14/03/2016 13:38

(@tahakivancirak)
Gönderiler: 33
Eminent Member

Bir ay kadar önce aynı durumda elimdeki diskleri raid yapıp freenas a tanıttım fakat windows backup freenas üzerindeki cifs paylaşımlarına yazamadı yetkisi olmasına rağmen. 3. parti bir yazılımla sorunu geçici olarak çözdüm, windows backup olayını tekrar denedikten sonra size bilgi vereceğim.

Gönderildi : 14/03/2016 14:03

(@canersenel)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir ay kadar önce aynı durumda elimdeki diskleri raid yapıp freenas a tanıttım fakat windows backup freenas üzerindeki cifs paylaşımlarına yazamadı yetkisi olmasına rağmen. 3. parti bir yazılımla sorunu geçici olarak çözdüm, windows backup olayını tekrar denedikten sonra size bilgi vereceğim.

Taha bey, teşekkür ederim.

Bende araştırmaya devam ediyorum en az masraf ile çözebilmek adına.

Bu arada linkini paylaştığım yazıcı ile ilgili internette bir bilgi yoktu fakat distrübütörünü arayarak içerisinde 5900 rpm diskler olduğunu öğrendim

Bu cihaza daha iyi bir alternatif olarak WD marka my cloud serisi var bu serinin hdd leri hakkında net bir bilgi vermiyorlar fakat Nas HDD kullandıklarını iddia ediyorlar duruma göre hızlanıp yavaşlıyormuş. bu yüzden rpm değeri vermiyorlar.

QNAP 1HDD olan bir modeli var 600TL civarı boyutu external diskten biraz büyük.

Performans olarak iyi bir cihaz içerisine yaklaşık 800-900 TL 'ye RED serisi bir hdd takarak iyi performans alınır diye düşünüyorum şuan

Tek eksiği RAID olur

Gönderildi : 23/03/2016 20:48

Paylaş: