Forum

Tavsiye server işle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tavsiye server işlemcisi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Biraz körlemesine ilk serverimi aldım. Üzerindeki işlemci 2x XEON R5680 6Core. Bu CPU hakkında güzel şeyler var ama enerji tüketimi sanki çok ideal değil gibi. Kullanım amacı Transcode. 7/24 en az %95 yükle çalışacak. Sadece bu sunucu yetmediği için bir tane daha almam lazım ama siz değerli IT Profesyonelleri belki bir dahaki CPU'yu seçmeme yardımcı olabilirler. Yine aynı amaç için kullanılacak. Diğer özellikleri hiç önemli değil diyebilirim. Olabildiğince CPU gücü/en az elektrik tüketimi. Tabi bunu da mantık sınırları içindeki bir bütçe ile yapabilmek.

Şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 26/02/2016 10:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu sunucu üzerinde transcoding yapacak olan yazılım nedir? Sistem gereksinimleri tablosunda önerilen bir model yok mudur? Sistem uzamanları genelde bu disk ve ram yiyen uygulamalarla haşir neşir olduğundan belki yazılımın gereksinimleri bir yol gösterebilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/02/2016 00:29

(@VolkanCelebi)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

xtream professional adlı ffmpeg bazlı bir uygulama çalışacak. RAM'den ve hatta diskten dhaa önemli olan şey CPU, ve nlar ne kadar hızlı o kadar iyi diyerek detaya girmiyorlar. 

Gönderildi : 02/03/2016 03:03

Paylaş: