Forum

Lenovo g570 laptop ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lenovo g570 laptop ekran kartını tanımıyor

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
4,554 Görüntüleme
(@ErmanToraman)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba . Lenova g570 model laptop . Format sonrası win7 64 bit yüklendi . Driverlar kendi sitesinden tek tek yüklendi . Ekran kartı ıntel hd 3000 olarak gözüküyor . Ati 1 gb ekran kartı tanımıyor . Araştırmalarıma göre biostan iptal edilmesi gerekiyormus . Biosa girdim 2 seçenek vardı ekran kartı ile ilgili diğerini seçtim . Ama sonuç yine ayni . Bilgisayar yönetiminden ekran bagdastiricisinda hd ıntel 3000 var sadece ati ekran kartım orda da gözükmüyor . Bilgisayar yönetiminden ıntel hd 3000 ekran kartını kaldırdım . Lenova sitesinden ati ekran kartı driverini indirdim kurdum . Sonuç yine ayni . Ati ayarları hic yok bilgisayarda . Diğer çözümlerden birisi windows 10 yukleyin düzelecektir denildi bunuda denedim benzer yöntemlerle sonuç yine ayni . Sizce ne yapmalıyım ? 

Özellikler : i5 işlemci - 4 gb ram - 1 gb ekran kartı ati - 500 gb hdd -lenovo g570 - win7 64 bit güncel sürüm .

Gönderildi : 26/02/2016 02:26

(@ErmanToraman)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bi cevap verecek yok mu ?

Gönderildi : 26/02/2016 15:53

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

Lenovo notebooklarda önce intel driverı ardından ati yi kurmanız gerekiyor, sadece ati driverını kurduğunuzda ekran sorunu yaşanıyor.

intel driverını kurduktan sonra, intel i kaldırmadan ati yi kurmayı deneyin.

Gönderildi : 26/02/2016 16:07

(@ErmanToraman)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam biçok yöndetm denedim . şimdi ise win7 home basic 64 bit sürümünü kurdum . şuan hiçbir sürücü yüklemedim standart vga bağdaştırıcısı olarak gözüküyor . ati mobility ile tarattığımda intel olarak algılıyor . acaba bi srıalama var ve ben yanlış mı yapıyorum . 3 gündür uğraşıyorum . ekran kartının bozuldugunu dusunmeye basladım artık 

Gönderildi : 26/02/2016 16:42

(@ertanyildizdal)
Reputable Member

sıralama var işte önce intel sonra ati yada nvidia

Gönderildi : 26/02/2016 18:17

(@ErmanToraman)
Active Member
Konu başlatıcı

sıralama var işte önce intel sonra ati yada nvidia

hocam neler neler denedik olmadı . sıralamayı defalarca kez farklı farklı denedim bütün işim gücüm bu oldu resmen ama görmüyor bilgisayar anlam veremedim . bilgisayarcıya götürdüm o benden az işlem yaptı oda çalıştıramadı . muhtemelen chipsete bağlı ekran kartında sorun olabilir diyorlar . başka yapmamız gereken bir işlem var mıdır hocam ?

Gönderildi : 26/02/2016 19:30

(@ertanyildizdal)
Reputable Member

bios u update edip ardından default değerler ile deneyebilirsin

Gönderildi : 26/02/2016 19:33

(@ErmanToraman)
Active Member
Konu başlatıcı

bios u update edip ardından default değerler ile deneyebilirsin

lenovo yu aradım uzaktan laptoba erıstıler servıs destek ekıbı . butun ınternette sunu yap bunu yap denılen ne var ise hepsini yaptı teknık ekıp wındowsu guncelledı en son guncellemsıne kadar testler yaptı bıosu guncelledı . ama sonuc yıne husran . sankı ekran kartı yokmus gıbı . en son care lenovo test boot programı yuklettı bana . usb ye yazdır boot ortamında ac dedı . bozuk donanım var ıse orda bellı olur dedı denıyorum bakalım eger gercekten donanımda sorun yok ıse sorun kesınlıkle yazılımsal ve bu konuda hıcbır gelısme yok sımdılık .

Gönderildi : 26/02/2016 22:10

Paylaş: