Forum

Hard disk partition...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hard disk partition problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Uzun zamandır hard diskler ile uğraşmıyordum. Normalde arızalı olan hard diski başka bir makineye bağlayarak dataları alır sonrada kurulumu yapardım.

Bir hard disk geldi. Dataları almadan virüs taramasından ve chkdsk ile disk arızası olup olmadığını kontrol ettim. Daha sonra dataları almaya başladım. En sona gelirken hata verdi ve kapatım. Şimdi Hard diski taktığımda partitionlar görüyor. Ancak açamıyorum.Yaklaşık bir saat bekledim bir partition a girebildim.Disk managementda diskin partitionları çok geç geliyor.

Geniş bir konu olduğu içinde açıkçası kısa çözümü bulmak zor.

İnternette yaptığım araştırmada disk içine girip attrib ile gizli dosyaları gösterebiliyoruz.Ancak diskin içine giremiyorum. İçinde başka datalar olabilir diyede komple format çekmek istemiyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/12/2015 14:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Disk muhtemelen sorunlu bir mekanik yapıda. Genelde bu sorunlar mekanik kaynaklı oluyor. Tabi arada kullandığınız enerji ve data kablosunu incelemenizde de yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/12/2015 23:39

(@huseyintemiz)
Gönderiler: 110
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

HDD Generator gibi programlar ile kontrol ettiğimde bad sektörler buldu. Bence profesyonel bir firmanın görmesi gerekiyor.Benim yapabileceğim anca bu kadar olacaktır daha çok zaman harcamak çözüm değil problemi çözümsüz hale getirecektir..

Cevap için teşekkürler.

HT

Gönderildi : 23/12/2015 14:39

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim. Tabiri caizse ölü diskten veri alan firmalar var ancak 2000$ c,varında. Bu nedenle biraz sıkıntı dolar kuru düşünüldüğünde.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/12/2015 18:46

Paylaş: