Forum

HDD veri kurtarma.

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD veri kurtarma.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
646 Görüntüleme
(@GurkanISIK)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Oncelikle konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin. 

Benim hdd, kasaya alinan darbe sonucu anakart ile baglantisinda problem olustu daha sonra anakarta takili olan hdd kablolari ile oynadigimda problem giderildi yani hdd gorundu fakat bilgisayari calistirdigimda windows onarma baslatti ve bu onarma hic bitmedi. Bende icindeki verileri kurtarmak icin bilgisayarciya goturdum kurtaramamis ve format atmis  suan hdd'e yeni isletim sistemi kurulmus durumda. Kurtarmam gereken bazi fotograf vb. Gibi dokumanlar var bunlari nasil kurtarabilirim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Gönderildi : 16/12/2015 21:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bu tarz kurtarmaları kesin olarak yapan yerler var ancak 2000 dolar ücreti çıkar. Resimler buna değermi bilmem. Ayrıca şansınızı programlar ile deneyebilirsiniz ancak bu işi yapan programları bulabilmek biraz mesele.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/12/2015 22:55

(@MertKarslioglu)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

RecoveryMyFiles tarzı programlar rahat bir şekilde geri getirecektir.

Gönderildi : 17/12/2015 11:08

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Anlamadığım siz veri kurtarmak için diskinizi bir ""bilgisayarcıya"" veriyorsunuz oda verileri kurtaramadım diyip format atıyor ve üzerine işletim sistemi kuruyor. Bu nasıl bir ironidir. Piyasada böyle ""meslektaşlar"" var işte. 2 tuşa basmayı bilen bilgisayarcı oluyor. Konu farklı bir yer gitti ama kusura bakmayın artık..

Disk üzerinde daha fazla bir işlem yapmadan başka bir bilgisayara bağlayıp R-Studio programını deneyin.

Gönderildi : 17/12/2015 13:53

Paylaş: