Forum

Ekran Kartı Driver ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ekran Kartı Driver Sorunu! Pc Açılırken Siyah yanıp sönme + ekran paslanmıs gibi gözüküyor

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,028 Görüntüleme
(@OzanGok)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar sorunu hala çözemedim garantiye gönderdim 3 haftadır bekliyordum bugün garantiden aldım adamlar sorun yok diyor, fakat ben pc ye takıyorum 2 tane sorun ile karşılaşıyorum, bilgisayarda driver kurulu değilken bu sorunlar olmuyor.Ekran kartı driverini kurdugumda sorunlar oluşuyor.

Pc açılırken siyah yanıp sönme ve ekranda sarılımsa bir renk sanki paslanmıs gibi gözüküyor ekran oyunlarda çok etkiliyor, örnegin steam arkaplan sarılımsı renk oluyor lütfen yardımcı olun, çoğu forumu gezdim kimse yardımcı olmadı belki bu forumdan birşeyler çıkar umuduyla geldim teşekkürler. 

Gönderildi : 19/07/2015 08:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

ekran kartı sürücünüzün farklı bir sürümünü kurmayı deneyebilirmisiniz

Gönderildi : 20/07/2015 12:08

(@OzanGok)
Active Member
Konu başlatıcı

Farklı sürümü denedim, sonuç aynı hatta 2014,teki sürümü denedim gene aynı.

Driversiz oynamayı razıyım tüm oyunları lowda oynamayı razıyım fakat bu seferde driversiz oyunları açmıyor pc.

Logitech driverini kaldırdım, Eset driveri kaldırdım çözülmedi

windows 7 mi kursam diye düşünüyorum 

Gönderildi : 21/07/2015 06:24

(@OzanGok)
Active Member
Konu başlatıcı

Formatladım pc yi windows 7 yaptım sonuç gene aynı :S

Driver yokken böyle olmuyor grafik driverini kurarken oluyor lütfen yardımcı olun GÜNCEL 

Gönderildi : 22/07/2015 01:35

(@ensarterzi)
Gönderiler: 8
Active Member

Grafik kartınızı test etmek amaçlı bir usb live disk ile başlatın linux üzerinde monitör çözünürlüğüne çıkarttığınızda da aynı sorun mevcutsa artık grafik işlemcinizin ısınmadan dolayı donanımsal olarak arıza çıkardığı kanaatine varabilirsiniz. Anlattığınız izlenimler dizüstü bilgisayarlardaki SMD chiplerin lehim erimesi sorunu ile örtüşüyor. Böyle arızalarda genelde  VESA modu olan 640x480 çözünürlüklerinde belli olmaz. Sürücülerin aktifleşip devre elemanları kullanılmaya başlayınca oluşan frekanların PCB üzerinde iyi iletilemediğini vakit yaşanıyor butarz görüntü çıktıları.

Gönderildi : 08/09/2015 00:40

Paylaş: