Forum

System aşırı ısınma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

System aşırı ısınması. 110c derecede.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,261 Görüntüleme
(@nihatgocmez)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Selamlar. Pc ye ne oldu bilmiyorum.speedfan ile ve diğer prolar ile baktım hepsindede 100 derece üstünde gösteriyor system.resimde görülüyor.acaba neden olabilir.8.1 yüklü idi belki ondandır dedim win10 yükledim ondada aynısı.açılışta dahi 100 derece üstünde.hemde hiçbişey yüklemeden formattan sonra.çok acil yazılarınızı bekliyorum.

sistem bilgisi aldığım proda herşey normal görünüyor hayret. son resimde aidata64 prosundan ondada normal.benim sorun ne olabilir sizce...teşekkürler.

Gönderildi : 05/05/2015 09:49

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

100 c° üzerinde olarak yazmışsınız? Ben mi göremedim diye baktım, göremedim gerçekten de 🙂 İlk ekran alıntısında system sıcaklığı olarak 109 c° olarak gelmiş. Diğer CPU sıcaklıkları gayet normal. Isınma sorunu yaşıyorsanız dışarıdan içeriye doğru kontroller yapmanızı tavsiye ederim.

Kasa içerisindeki soğutma,fanlar yeterlimi,sağlıklı çalışıyor mu?
İşlemci Fanı sağlam mı? Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum-> İşlemci soğutucusu tam olarak işlemciye temas ediyormu,sağlam bir şekilde monte edilmiş mi? denemeniz için, elinizle soğutucuya yukarıdan güç uygularak bastırın, bu sırada sıcaklık değerlerinde ciddi düşüş  varsa hemen soğutucuyu sağlıklı bir şekilde sıkın. Termal macun (İşlemci yoğurdu) yenilemesini ihmal etmeyiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/05/2015 11:31

(@nihatgocmez)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

100 c° üzerinde olarak yazmışsınız? Ben mi göremedim diye baktım, göremedim gerçekten de 🙂 İlk ekran alıntısında system sıcaklığı olarak 109 c° olarak gelmiş. Diğer CPU sıcaklıkları gayet normal. Isınma sorunu yaşıyorsanız dışarıdan içeriye doğru kontroller yapmanızı tavsiye ederim.

Kasa içerisindeki soğutma,fanlar yeterlimi,sağlıklı çalışıyor mu?
İşlemci Fanı sağlam mı? Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum-> İşlemci soğutucusu tam olarak işlemciye temas ediyormu,sağlam bir şekilde monte edilmiş mi? denemeniz için, elinizle soğutucuya yukarıdan güç uygularak bastırın, bu sırada sıcaklık değerlerinde ciddi düşüş  varsa hemen soğutucuyu sağlıklı bir şekilde sıkın. Termal macun (İşlemci yoğurdu) yenilemesini ihmal etmeyiniz.

Kolay gelsin.

teşekkürler termal macun kurumuş gibi onu yenileteyim bi bakalım...diğer yazdıklarına baktım hepsi normal...teşekkürler.

Gönderildi : 06/05/2015 05:19

Paylaş: