Forum

Hp Dv6 İ7 Önce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Dv6 İ7 Önce Donuyor Ses Çıkartıyor Kapanıyor

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
685 Görüntüleme
(@CemOzkan)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başlıktada özetini geçtiğim gib hp dv6 modeli birden donuyor ses çıkartıyor ekran simsiyah oluyor kapanıyor ve bir daha açılmıyor windows yazısında kalıyor. Formatladım bakımını yaptım yine kapanma devam ediyor. Sorun ne olabilir?

Gönderildi : 24/02/2015 00:02

(@yilmazgokce)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Isınma problemi olabilir sıcaklık değerlerini kontrol ettinizmi ?

Gönderildi : 24/02/2015 14:02

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Cpu fan'ı temizleyin , ısınma var mı kontrol edin.
Batarya'yı çıkartıp  ramleri değiştirin o şekilde test ediniz.
Mevcut disk'i çıkarın  farklı bir disk ile yeniden kurulum yapınız.

Gönderildi : 24/02/2015 14:22

(@CemOzkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için öncelikle herkese teşekkürler. Cpu fanı temizledim. Termal macunu en kaliteli macunla yeniledim.

Isınma değerlerini kontrol etmedim ama işlemci ile ilgili olduğunu sanmıyorum ama önce ramleri değiştireyim. Sorun devam ederse farklı bir hdd ile denerim.

Başka önerisi olan varmı arkadaşlar. 

Gönderildi : 24/02/2015 20:13

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Cevaplar için öncelikle herkese teşekkürler. Cpu fanı temizledim. Termal macunu en kaliteli macunla yeniledim.

Isınma değerlerini kontrol etmedim ama işlemci ile ilgili olduğunu sanmıyorum ama önce ramleri değiştireyim. Sorun devam ederse farklı bir hdd ile denerim.

Başka önerisi olan varmı arkadaşlar. 

Merhaba,

CPU veya ısınma olayı olduğunu zannetmiyorum. Çünkü ısınma gibi bir durum olsaydı hata vererek kapanmazdı, sistem direk kendini turn off moduna alırdı ve tekrar açıldığında kısa süre sonra yine ısınacağından yine aynı şekilde turn off geçerdi.

Hata verip kapanması aklıma ilk olarak RAM'i getiriyor RAM'i kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 24/02/2015 20:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kesinlikle bir firmware güncellemesi geçmenizi öneririm. Bu durumdan sonra diğer aksiyonlara geçebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2015 13:00

(@CemOzkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sorun ram'den kaynaklanıyormuş arkadaşlar. Ramlerden birini çıkardım düzeldi. 4 gb olarak kullanıyorum tekrar 8 gb yaparsam bozulur diye korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Firmware derken neyi kastettiğinizi anlamadım Rıza Bey biraz açabilirmisiniz. 

Gönderildi : 02/03/2015 13:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ram sorunlu dediniz sağlam ve üzerindeki ramla uyumlu olacağına inandığınız bir ram alın ve test edin.Sıkıntı yoksa satın alın.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/03/2015 22:16

(@CemOzkan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tam oldu derken dün yine yaptı oyun açarken. Ram değişmedim aynı üzerinde bıraktığım 4 gb vardı. 

Gönderildi : 04/03/2015 12:20

(@rahmiaydn)
Estimable Member

Bence %de 157.86 hdd kaynaklanan bir sorun var ses geliyor kapanıyor demişsin ses ney sesi diski bi tara bad sektör var mı chkdsk komutunu çalıştır.

Gönderildi : 03/08/2016 14:00

Paylaş: