Hp Dv6 İ7 Önce...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp Dv6 İ7 Önce Donuyor Ses Çıkartıyor Kapanıyor  

RSS
Cem Ozkan
(@CemOzkan)
Üye

Başlıktada özetini geçtiğim gib hp dv6 modeli birden donuyor ses çıkartıyor ekran simsiyah oluyor kapanıyor ve bir daha açılmıyor windows yazısında kalıyor. Formatladım bakımını yaptım yine kapanma devam ediyor. Sorun ne olabilir?

Alıntı
Gönderildi : 23/02/2015 23:02
YILMAZ GÖKCE
(@yilmazgokce)
Üye

Isınma problemi olabilir sıcaklık değerlerini kontrol ettinizmi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2015 13:02
Ugur DASDEMIR
(@ugurdasdemir)
Tecrübeli Üye

Cpu fan'ı temizleyin , ısınma var mı kontrol edin.
Batarya'yı çıkartıp  ramleri değiştirin o şekilde test ediniz.
Mevcut disk'i çıkarın  farklı bir disk ile yeniden kurulum yapınız.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2015 13:22
Cem Ozkan
(@CemOzkan)
Üye

Cevaplar için öncelikle herkese teşekkürler. Cpu fanı temizledim. Termal macunu en kaliteli macunla yeniledim.

Isınma değerlerini kontrol etmedim ama işlemci ile ilgili olduğunu sanmıyorum ama önce ramleri değiştireyim. Sorun devam ederse farklı bir hdd ile denerim.

Başka önerisi olan varmı arkadaşlar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2015 19:13
Okan Özbey
(@okanozbey)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Cem Ozkan"]

Cevaplar için öncelikle herkese teşekkürler. Cpu fanı temizledim. Termal macunu en kaliteli macunla yeniledim.

Isınma değerlerini kontrol etmedim ama işlemci ile ilgili olduğunu sanmıyorum ama önce ramleri değiştireyim. Sorun devam ederse farklı bir hdd ile denerim.

Başka önerisi olan varmı arkadaşlar. 

[/quote]

Merhaba,

CPU veya ısınma olayı olduğunu zannetmiyorum. Çünkü ısınma gibi bir durum olsaydı hata vererek kapanmazdı, sistem direk kendini turn off moduna alırdı ve tekrar açıldığında kısa süre sonra yine ısınacağından yine aynı şekilde turn off geçerdi.

Hata verip kapanması aklıma ilk olarak RAM'i getiriyor RAM'i kontrol etmenizi tavsiye ederim. 

Kolay gelsin.

www.okanozbey.com

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2015 19:25
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Kesinlikle bir firmware güncellemesi geçmenizi öneririm. Bu durumdan sonra diğer aksiyonlara geçebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/02/2015 12:00
Cem Ozkan
(@CemOzkan)
Üye

Sorun ram'den kaynaklanıyormuş arkadaşlar. Ramlerden birini çıkardım düzeldi. 4 gb olarak kullanıyorum tekrar 8 gb yaparsam bozulur diye korkuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Firmware derken neyi kastettiğinizi anlamadım Rıza Bey biraz açabilirmisiniz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2015 12:12
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ram sorunlu dediniz sağlam ve üzerindeki ramla uyumlu olacağına inandığınız bir ram alın ve test edin.Sıkıntı yoksa satın alın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/03/2015 21:16
Cem Ozkan
(@CemOzkan)
Üye

Tam oldu derken dün yine yaptı oyun açarken. Ram değişmedim aynı üzerinde bıraktığım 4 gb vardı. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/03/2015 11:20
Rahmi Aydn
(@rahmiaydn)
Üye

Bence %de 157.86 hdd kaynaklanan bir sorun var ses geliyor kapanıyor demişsin ses ney sesi diski bi tara bad sektör var mı chkdsk komutunu çalıştır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/08/2016 14:00
Paylaş: