Forum

Ekran Kartı Problem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ekran Kartı Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
359 Görüntüleme
(@KamuranBasaran)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba saygıdeğer ÇözümPark! 

Sorunu tam olarak anlayabilmeniz için video şeklinde youtube' a upload ettim;

http://www.youtube.com/watch?v=10OFYxugm7Y

Monitor PHILIPS 23" IPS LED (Max Çözünürlük 1920x1080p/Yenileme sıklığı 60Hertz)

Ekran Kartı Sapphire HD7850

PSU Thermaltake 600W 

İşin enteresan kısmı ise bu sorunla asla oyun oynarken karşılaşmıyorum. Genelde masaüstünde veya internette oluyor.

Tüm driverlar (ekran kartı sürücü(Amd kendi sitesinden), güncel BIOS dahil olmak üzere) yüklü.

Denediğim yollar;

→Win7 de bu sorunla karşılaştım, komple format atıp Win8.1 e geçtim her şeyi eksiksiz kurdum, sorun düzelmedi.

→Overdrive seçeneği ile GPU artırdım, sorun düzelmedi.

→Dikey yenilemeyi açtım/kapadım sorun düzelmedi.

→Akım korumalı priz aldım, monitör ve kasayı farklı prizlere bağladım sorun düzelmedi.

→Farklı tarayıcılar kullandım, Flash player, Java, ShockWave silip tekrar yükledim sorun düzelmedi. 

Kartın garantisi sonlanmış durumda. 

Hatta bazen görüntünün tamamen çizgi olup komple kaybolduğu oluyor, reset atmak zorunda kalıyorum. 

Cevaplar için şimdiden sonsuz teşekkür ederim. 

Gönderildi : 05/01/2015 23:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Sorun fiziksel olabilir ramdac sorunlarında böyle sonuçlar oluşabilir. Herhangi bir driver kurulu olmadığında ki durumunu takip edin. çizgiden rica edin ücreti mukabili kartı test etsinler size sorunu söylerler.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2015 02:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ekran kartı donanımsal olarakta arızalanmış olabilir. AMD bazen böyle sapıtabiliyor. En son sürüm değilde biraz eski versiyon driver deneyin. Dediğim gibi sorun donanımsal olabilir. Ekran kartı üzerindeki kondansatörleri kontrol edin şişme olan var mı? En son çare emanet bir ekran kartı bulun bir kaç gün deneyin sorun nüksetmezse ekran kartını yenileyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2015 22:38

(@KamuranBasaran)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Ekran kartını tinerle temizleyip, termal macunu değiştim.

AHCI modda Windows 7-64 bit kurulum yaptım.

Intel MEI kurmadım.

Amd 14.4 sürücüsünü kurdum (Omega serisinden önceki son güncel sürücü)  sorun düzeldi.

En kuvvetli çözüm sürücü gibi gözüküyor. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Gönderildi : 08/01/2015 22:10

Paylaş: