Bildirimler
Hepsini Temizle

Server SSD Disk  

RSS
malik.ahmet
(@malik.ahmet)
Üye

Merhaba arkadaşlar,
Birtane sunucu aldık Dell PowerEdge T110 II Bunun üzerinde 2x1Tb Sata HDD var Ben buna 1 tane de 240GB Kingstone SSD NOW modelini takıp Server 2012R2 Yi buna kurmak istiyorum aklıma takılan soru ise Masaüstü SSD disk'i Server'da kullanmak ileride bir soruna yol açarmı performans kaybı dayanıklılık gibi.

şimdiden teşekkür ederim

Alıntı
Gönderildi : 18/12/2014 13:53
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

SSD disklerin modelleri modellerine göre ömür zamanları vardır. Bunları dikkate alarak eğer serveriniz destekliyorsa takmanızda sakınca yok.
http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2010/09/12/ssd-diskler-nedir-ve-ssd-ler-hakk-nda-bilinen-10-yanl.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2014 14:41
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Tecrübeli Üye

[quote user="malik.ahmet"]Merhaba arkadaşlar,
Birtane sunucu aldık Dell PowerEdge T110 II Bunun üzerinde 2x1Tb Sata HDD var Ben buna 1 tane de 240GB Kingstone SSD NOW modelini takıp Server 2012R2 Yi buna kurmak istiyorum aklıma takılan soru ise Masaüstü SSD disk'i Server'da kullanmak ileride bir soruna yol açarmı performans kaybı dayanıklılık gibi.

şimdiden teşekkür ederim[/quote]

Flash hücreleri belli bir yazma okuma değerine sahiptir bu değer sonunda ölüler fakat yeni çıkan trim teknoloi sayeinde aynı hücre sürekli kullanılmıyor sunucuda otomatik defrahı kaptınız bu şekilde ömürleri uzun olacaktır. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/12/2014 18:17
Paylaş: