Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı bir HDD  

RSS
Ahmet YURUK
(@AhmetYURUK)
Üye

Merhaba ;

Elimde viliv pc markalı bir mini dokunmatik pc var. HDD sorunu oluştu ve haliyle hemen cihazı söktüm..

HDD'ye baktığımda normal hdd lerden çok farklı. Bu yüzden farklı bir cihaza takıp tarama işlemini gerçekleştiremiyorum..

Önerisi olan ?

Alıntı
Gönderildi : 06/12/2014 11:19
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Pek farklı bir durum yok gibi yalnızca bağlantı kısmını gösteren bir resim paylaşırsanız sanırım daha sağlıklı öneriler gelecektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 07/12/2014 18:52
tarkankurd
(@tarkankurd)
Üye

Merhaba

elinizde büyük ihtşmalle 1.8" lik hdd var. yinede tam model isminden bulabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2014 02:06
Ahmet YURUK
(@AhmetYURUK)
Üye

Bağlantı soketi bilindik bir soket olmadığı için hiç bir hdd kutusuna veya anakart vs... bağlayamıyorum... Bağlantı kablosu çok ince ve çıkardığımda sanki kopacakmış gibi duruyor. Bu yüzden diski çıkartmaktan vazgeçtim.

Samsung'un özel tool'ları veya özel boot usb disk tool ile ile hatayı düzeltmeyi deneyeceğim...

Marka : Samsung

Model No : HS060HB - 60 GB - 4200 RPM

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2014 12:24
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Cihazdaki HDD  ZIF connector kullanıyormuş. ZIF Connectorden PATA ve SATA'ya dönüştürücüler varmış. Piyasada bulabilirmisiniz bilmiyorum ama bir araştırın.

http://www.backoffice.be/prod_uk/Samsung/hs060hb_samsung_spinpoint_hs060hb_hard_drive_60_gb_int.asp

CevapAlıntı
Gönderildi : 08/12/2014 12:49
Paylaş: