Forum

Dersler için L...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dersler için Laptop

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
485 Görüntüleme
(@AbdullahSokucu)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Ağ teknolojileri okuyorum evdeki 4 gb ramli laptop sanallaştırma için yetmiyor.Üç tane sanal win8 + laptopdaki sistem derken ram yetmiyor, 16 gb ramli 2bin tl kadar laptop var mıdır ?

Gönderildi : 09/11/2014 16:53

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
"I7,16 gb ram, 1tb diskli" bir makinada işlerinizi görebilirsiniz gibi geliyor fakat bu bütçeye masaüstü alsanız daha iyi olur gibi.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/11/2014 18:57

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

limitlerinizi biraz daha zorlayabilirseniz  http://www.teknosa.com/urunler/125032669/asus-n550jv-cn240h-notebook bu makinayı tavsıye edebilirim fena bir ürün değil ben lenovo x1 carbon kullanıyorum dokunmatık olmayanından 🙂 ondanda memnunum ama genel bır ısınma problemı mevcut performans ıse tatmın edıcı bu duruma ragmen . 

Rıza hocamında dedıgı gıbı masa ustude ısını gorecektır.  

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 10/11/2014 00:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ağ teknolojileri okuyorum evdeki 4 gb ramli laptop sanallaştırma için yetmiyor.Üç tane sanal win8 + laptopdaki sistem derken ram yetmiyor, 16 gb ramli 2bin tl kadar laptop var mıdır ?

Merhaba,

Leptopu değiştirmek yerine SSD alın GNS3 ile istediğiniz sistemleri sanallaştırın VPC özelliği sayesinde ağ testleri için çok RAM ihtiyacınız olmaz gerisinde sanallaştıracağınız router vb...  şeyler ise 512 MB dan fazla ram yemez zaten onun için VirtualBox kullanabilirsiniz. Bununla iligili Video dokümanlarını youtube üzerinde bulabilirsiniz. 

Gönderildi : 10/11/2014 14:55

(@AbdullahSokucu)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Leptopu değiştirmek yerine SSD alın GNS3 ile istediğiniz sistemleri sanallaştırın VPC özelliği sayesinde ağ testleri için çok RAM ihtiyacınız olmaz gerisinde sanallaştıracağınız router vb...  şeyler ise 512 MB dan fazla ram yemez zaten onun için VirtualBox kullanabilirsiniz. Bununla iligili Video dokümanlarını youtube üzerinde bulabilirsiniz. 

Selamlar cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.İnternet ve Ağ teknolojileri bölümünde okuyorum dedim ama bu seneki dersler sistem ağırlıklı wmvaredeki sanallar ilede derslerimizi işliyoruz.Sizin öneriniz daha çok network uzmanları için sanırım acaba ssd disk ile benzer işlemleri yapabilir miyim ?

Gönderildi : 10/11/2014 21:45

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Bir bilgisayarın en temel sorunu disk hızının düşük olmasıdır, genelde yavaşlığın duraksamaların nedeni disk unitesidir.

Gönderildi : 11/11/2014 00:06

Paylaş: