Forum

IBM FastT200 'e nas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM FastT200 'e nasıl bağlanıp IP'sini değiştirebilirim.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
507 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar

IBM FastT200 Storage var, bunun 192 li bir IP'si var, kendi bloğumdan bir IP vermek istiyorum, webden bi kaç döküman buldum ama bir türlü yapamadım. Bir ucu com (laptop'a takılan) diğer ucu ethernet (storage)'a giden. şekilde denedim, hyper terminal cevap vermiyor. veri gelmiyor. 9600, 19200 şekilnde denedim hepsinde aynı. Telefon kablosu ile bağladım oda örneğin COM3, bağlandım ama ondada veri gelmiyor..

Kendi Storage Management Programında IP ile bağlanabiliyorum, ancak bu programda configure etme yerini göremedim. netCfgset gibi komutlar ile yapılıyormuş öyle okudum yabancı sitelerden ama daha ben bağlantı bile kuramadım. Yardımcı olabilecek varmı bu konuda?

Teşekkürler.

Gönderildi : 11/09/2008 15:09

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

Oncelikle cihazınız IBM'in N serisi bir urunu.N serisi urunler Netapp'in uretimidir. Seri consol bağlantınızı 9600bps 8bits, No parity ve dur biti 1 olacak sekilde yani 9600-8-N-1 şeklinde sorunsuz bağlanabilmeniz gerek. Eğer bağlantı kuramıyorsanız kablonuzu kontrol etmeniz gerekecektir. Hyper Terminal ile bağlantınızı kurduktan sonra sizinde sölediğiniz netCfgSet ile kolayca yapabilirsiniz. Yapacağınız değişiklik NVRAM'a yazılacak ve aktif olacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/09/2008 14:06

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Tekrar merhaba,

http://www.redbooks.ibm.com/redpapers/pdfs/redp0205.pdf  linkindeki redbook'ta detaylı olarak ta görebilirsiniz. 24 ve 25. sayfalarda yer almaktadır.

+90 212 444 0 426 numaradan da çağrı kaydı açtırabilirsiniz, ürününüz ile ilgili ibm ankara'dan size geri dönüş yapılacaktır.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/09/2008 17:52

Paylaş: