Forum

Kingston usb flash ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kingston usb flash bellek format sorunu

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,896 Görüntüleme
(@onuryilmaz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

2 gb Kingston DataTraveler flash belleğim var fakat format esnasında "disk yazma korumalı" diye hata veriyor. Üzerinde herhangi switch tarzı bir korumada yok. Pek çok sistemde format denedim örnek mac osx, ubuntu, vista hiçbirinde olmuyor farklı usb disk formatlama yazılımlarıyla denedim onalarda sonuç vermedi. Bazı disk formatlama yazılımları denedim içerisindeki açamadığım gizli dosyaları gösteriyor (muhtemelen virüslü) yinede silmeme izin vermiyor. Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim...

Teşekkürler...

Gönderildi : 11/09/2008 04:10

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

USB belleğiniz Symantec PQMagic yada Acronis Disk Director ile formatlayabilirsiniz.

Gönderildi : 11/09/2008 11:47

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Ayrıca Hirens Boot Cd içinde bulunan toolları da kullana bilirsiniz Onur Bey ...

Gönderildi : 11/09/2008 13:09

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

acronis ile sadece belli bir parta ayırdı oraya format atabildim komplesine hala format atamıyorum diskide göremiyorum nasıl format atabilirim.

Gönderildi : 17/10/2008 06:37

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Ayrıca Hirens Boot Cd içinde bulunan toolları da kullana bilirsiniz Onur Bey ...

bence bu cd herkeste bulunmalı.

Gönderildi : 17/10/2008 18:37

(@OmerFARUKYAMAN)
Gönderiler: 40
Eminent Member

Kingston usb flash belleklerin genel sorunudur.. fiyatlar bu kadar düştükten sonra kalitedede düşmeler başladı her ne kadar kinston olsada

tavsiyem ürününü aldığın yere yada ithalatçı firmaya göndermen ortalama 1 hafta içerisinde yenisi gelir bu konuda çok hızlılar...

Gönderildi : 31/10/2008 03:21

(@nickelcan)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba;

2 gb Kingston DataTraveler flash belleğim var fakat format esnasında "disk yazma korumalı" diye hata veriyor. Üzerinde herhangi switch tarzı bir korumada yok. Pek çok sistemde format denedim örnek mac osx, ubuntu, vista hiçbirinde olmuyor farklı usb disk formatlama yazılımlarıyla denedim onalarda sonuç vermedi. Bazı disk formatlama yazılımları denedim içerisindeki açamadığım gizli dosyaları gösteriyor (muhtemelen virüslü) yinede silmeme izin vermiyor. Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim...

Teşekkürler...

Selam,

gerçi üzerinden çok zaman geçmiş ama aynı sorunla karşılaşanlar için çözümü belirteyim

başlat/çalıştır'a cmd yazıp enter tuşuna basarak

diskpart yazın enter'a basın
 list disk yazın ve listeden flash diskinizi disk 2, disk 3 ne olarak gösterdiğini not edin
 select disk 2 (bende flash disk disk 2 olarak göründüğü için)
 clean yaz enter'a bas
 create partition primary yaz enter'a bas
 active yaz enter'a bas
 assign yaz enter'a bas

artık HP ya da benzer flash disk formatlayıcı bir programla format atabilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 12/07/2009 15:28

Paylaş: