Forum

Notebook Şarj Yeri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Notebook Şarj Yeri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@buraktomaruto)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Asus bir notebook var elimde.Anakartı çıkardım şarj input yerinde problem var.Problem ise şöyle,Anakartta şarj giriş soketinin bir bacağının içten yolu kalkmış yani hiç bir şekilde lehim tutmuyor.Bu bacakta, her soketin ortasında bir demir bulunur ince.O demirin anakart ile olan bağlantısı anakarta lehim yapılamıyor.Ben bu soketi nasıl beslerim başka bir yolu var mı ?

Gönderildi : 24/04/2014 14:08

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Asuslarda kronik bir sorun bu.
İçeride soğuk lehim kırılması olmuştur muhtemelen. Bizim elektronikçi arkadaş 3 tane makinanın soğuk lehimini tekrardan yaparak bu işi çözmüştü. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/04/2014 14:45

(@buraktomaruto)
Gönderiler: 43
Trusted Member
Konu başlatıcı

Lehimlerde problem yok.Problem anakartta.Şarj soketinin 5 adet bacağı bulunuyor.O bacakların oturduğu bir yuva lehim tutmuyor yol kalkmış durumda.Ben bu bacağı nerden nasıl yol uydurabilirim.+ mı - mi bilmiyorum . Umarım başına gelipte bilen birisi vardır.

Gönderildi : 24/04/2014 14:52

Paylaş: