Forum

Veri Depolama Siste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri Depolama Sistemi (File Server)

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
418 Görüntüleme
(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tasarım firmasına veri depolama sistemi kurmak istiyorum. Nas sistemlerin uygun olacağını düşündüm.
Kullanılmak istenen kapasite 36/46TB gibi düşünülüyor. Bunun için önerebileceğiniz profesyonel,
file server özelliği olan  bir ürün tavsiye edebilir misiniz. İnternette bazı ürünlere baktım fakat bu tip 
ürünler kullanan tecrübeli arkadaşların fikrini almak istedim.

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/04/2014 21:51

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Bu kadar büyük kapasiteyi sunan NAS markası olarak Synology ürününden başka bir üründe elde edemezsiniz diye biliyorum. Qnap'ida incelemenizi tavsiye ederim her ikiside 7/24 sorunsuz çalışan ürünler. Qnap o kapasiteye çıkıyormu bilmiyorum ama Synology ürünlerinin birden çok encloser'i çalıştığını duydum.

Saygılarımla. 

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2014 01:38

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Tasarım firmasına veri depolama sistemi kurmak istiyorum. Nas sistemlerin uygun olacağını düşündüm.
Kullanılmak istenen kapasite 36/46TB gibi düşünülüyor. Bunun için önerebileceğiniz profesyonel,
file server özelliği olan  bir ürün tavsiye edebilir misiniz. İnternette bazı ürünlere baktım fakat bu tip 
ürünler kullanan tecrübeli arkadaşların fikrini almak istedim.

Teşekkürler 

Synology tarafında Cluster yapısı ile 1 PT kaddar çıkabiliyor, addonlarla tek unite yönetimi ile kapasite 465 TB

Gönderildi : 08/04/2014 02:58

(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkürler arkadaşlar. İki markayı da inceleyeceğim. İki cevapdan da Synology daha sıcak gibi geldi :).

Gönderildi : 08/04/2014 04:17

Paylaş: