Forum

Flash Disk den veri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Flash Disk den veri silme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

Bir müşterim için özel hazırlattığım animasyon filmi lisans ücreti alarak satışını yapacağım. Filmi flashdisk e yükleyip vermek istiyorum. İçerisindeki filmi sadece medya oynatıcısında çalıştırabilecek ve bilgisayardan herhangi bir şekilde kopyalama yapamayacak. Hatta kopyalamak istediğinde içerisindeki verileri otomatik silecek.

Bunu yapabilecek bir yazılım veya güvenlik şekli mevcutmudur? Program tavsiyesi olan var mı? 

Gönderildi : 05/03/2014 19:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, arada bir güven yok ise bunu yapmayın,

Günün sonunda oturur gerekir ise bunu camtasia ile ekran kaydı alır, yani her türlü olun almak istiyor ise alır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2014 18:25

(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam cevap için teşekkürler. Bu soruyu sorduktan sonra biraz daha araştırma yaptım. Hatta bu şekilde animasyon işleriyle uğraşan bir firmayı bile aradım. Flash diski sadece medya oynatıcısında çalışacak şekilde ayarlayabilirsin hatta bilgisayara taktığında verileri silecek şekilde konfigüre edebilirsin diye bilgi verdiler ama teknolojinin ne olduğundan bahsetmediler. Böyle birşey yapılabilir mi gerçekten yoksa adam beni yedi mi? 🙂

Gönderildi : 07/03/2014 12:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Mutlaka böyle bir yazılım vardır ama dediğim gibi güven ilişkisi yok ise bu bir çözm olmaz, dediğim gibi sen bana bu şekilde bir usb ver, ben camtasia ile her türlü kayıt ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/03/2014 13:17

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Filmin tamamını değil bir kısmını verebilirsiniz. Yani örneğin ilk 10 saniye ortadan 20 saniye sondan da 10 saniye gibi. Ayrıca watemark konusuna bakabilirsiniz. Filmin üzerine size özel bir damga ile filmin bir demosunu verebilirsiniz.

Benim aklıma bu tarz bir şey geldi.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 07/03/2014 14:07

(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member

Mutlaka böyle bir yazılım vardır ama dediğim gibi güven ilişkisi yok ise bu bir çözm olmaz, dediğim gibi sen bana bu şekilde bir usb ver, ben camtasia ile her türlü kayıt ederim.

Hakan hocamın yorumu üstüne aslında diyecek pek birşey kalmamış, istediğiniz kadar bilgisayar sisteminden uzakta da olsa bu animasyon veya medya artık ne ise yeterki kafaya koymasınlar tabiri caizse her türlü dışarıdan video ile screen record tarzı programlar ile  yeniden oluşturulabilir. Fakat bu animasyona bir kontrol koyarsanız mesela pc ortamında animasyon üzerine play tuşu atabilirsiniz, tv ortamında oynatmak için yine bu play tuşuna tıklamayla harekete geçirecek bir komut dosyası atayabilirsiniz. 

Gönderildi : 21/03/2014 19:26

Paylaş: