Forum

Tuhaf Semboller ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tuhaf Semboller çıkartan yazıcılar

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
526 Görüntüleme
(@hasanGOKSU)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar iş yerimizde bu günlerde garip bir sorunla karşı karşıyayız.Kurumda birden bire ağ yazıcılarımız gece hafta sonu yada boş vakitlerde bir iki sembollü yada 1 satır kadar sembollerle dolu olan kagıtlar çıkartıyor işin garibi bu 1 tane olsa çıkaran yazıcı onun üzerine yoğunlaşacağım ama 3-4 farklı yazıcı hakkında şikayet aldım sabah geldiğimizde sayfalarca çıktı alıyoruz diye nasıl bir sorun olabilir acaba benim aklıma virüs geldi ama nasıl diğer yazıcılardan çıktı alıyor onu bilemiyorum nasıl bir yol izlemeleyim sizce yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Gönderildi : 04/03/2014 18:31

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Arkadaşlar iş yerimizde bu günlerde garip bir sorunla karşı karşıyayız.Kurumda birden bire ağ yazıcılarımız gece hafta sonu yada boş vakitlerde bir iki sembollü yada 1 satır kadar sembollerle dolu olan kagıtlar çıkartıyor işin garibi bu 1 tane olsa çıkaran yazıcı onun üzerine yoğunlaşacağım ama 3-4 farklı yazıcı hakkında şikayet aldım sabah geldiğimizde sayfalarca çıktı alıyoruz diye nasıl bir sorun olabilir acaba benim aklıma virüs geldi ama nasıl diğer yazıcılardan çıktı alıyor onu bilemiyorum nasıl bir yol izlemeleyim sizce yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Merhaba, 

Dediğiniz gibi viruste olabilir fakat aklıma şu geliyor bazen printerlar elektronik olarak arıza yaptıklarında doğrulama sayfalarına acsıı kodlar veriyor. Eğer gece veya hafta sonu elektrik kesilip geldiğinde cihazlar otomatik olarak doğrulama sayfası basıyor olabilir, bu tip arızalarda yazıcıları servise çekip test etmek en mantıklısı olacaktır.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 04/03/2014 20:04

Paylaş: