Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hal.dll

19 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
656 Görüntüleme
(@SalihAMMAN)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba herkese

Anakart : Asus z87 Pro

İşlemci   : i7 4770k

Ekran K. : Zotac gtx670 amp

Ram       : Gskill Ripjawsx 1866 Mhz

arkadaslar bu bilgisayarda oyunlarda (hal.dll) hatası alıyorum.

Tüm win sürümlerin de (win7,8,8.1) bu hatayı alıyorum.

dmp dosyasının linkini veriyorum bunun  bana neyden kaynaklı oldugu konusunda lutfen yardımcı olun.

http://netload.in/dateiK6y6taeqWd/122913-7078-01.dmp.htm

Gönderildi : 30/12/2013 02:35

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Tüm hardisk partionları sil, yeniden oluştur.

Kurulum yaptığın işletim sisteminin dosyalarının orijinal olmasına dikkat et.

Gönderildi : 31/12/2013 00:30

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tüm hardisk partionları sil, yeniden oluştur.

Kurulum yaptığın işletim sisteminin dosyalarının orijinal olmasına dikkat et.

Mert bey;

Dediğinizi uyguladım ancak sorun devam etmekte. Kullandığım işletim sistemleri dosyaları orjinal.

Gönderildi : 04/01/2014 01:30

(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member

Hal.dll donanımın sistemle ilişkisni tanımlar . bu dosyayı bulup system32 nin içine atabilirsiniz ama sorununuz çözülmeyebilir .çünkü hal.dll ile birlikte bununla alakalı bi kaç dosya daha silinmiş olablir . Yeniden kurulum yaptıktan sonra düzelmesi gerekir .

Gönderildi : 05/01/2014 16:28

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hal.dll donanımın sistemle ilişkisni tanımlar . bu dosyayı bulup system32 nin içine atabilirsiniz ama sorununuz çözülmeyebilir .çünkü hal.dll ile birlikte bununla alakalı bi kaç dosya daha silinmiş olablir . Yeniden kurulum yaptıktan sonra düzelmesi gerekir .

Bu işletim sistemi ile alakalı değil. Defalarca temiz kurulum yaptım (win7,8,8.1) sürümleri ile. Ama bu oyunlar da özellikle 30 dakikadan fazla oynayınca yapıyor genelde.

Gönderildi : 06/01/2014 03:01

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bugün win7 64bit temiz kuruluma döndüm ama nafile. Bilgisayar işlemsiz dahi bu hatayı veriyor. Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

Gönderildi : 08/01/2014 02:39

(@ismail_TOZKAPAR)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Bugün win7 64bit temiz kuruluma döndüm ama nafile. Bilgisayar işlemsiz dahi bu hatayı veriyor. Yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

" Ekran Kartın " ve " İşlemci Chipset "  Driverlarını Güncelle

Genelde Donanım Çakışması sebebi ile bu tarz hatalar alınmakla birlikte VİRÜSLERE bağlı Sistem dosyası silinmelerinde karşılaşılır.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 08/01/2014 13:01

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

" Ekran Kartın " ve " İşlemci Chipset "  Driverlarını Güncelle

Genelde Donanım Çakışması sebebi ile bu tarz hatalar alınmakla birlikte VİRÜSLERE bağlı Sistem dosyası silinmelerinde karşılaşılır.

İyi Çalışmalar

Tüm sürücüler güncel durumda. 

Gönderildi : 08/01/2014 13:13

(@ismail_TOZKAPAR)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Bu Hatayı sadece Oyun oynarken mi alıyorsunuz? 

Yoksa normal Windows ortamında ikende mi devam ediyor... Eğer Devam ediyorsa Bu sizin Donanımlarınızın Sorunlu olduğu anlamına gelir. garantili ise teknik servise göndermenizde fayda var.... 

Gönderildi : 08/01/2014 13:30

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

win7 ye geçiş yaptım şuan normal görünüyor ama hayırlısı

Gönderildi : 19/01/2014 23:57

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

🙁 bilgisayarı torrent için açık bıraktım geldiğimde kapalıydı ve aynı hata.

Gönderildi : 24/01/2014 13:37

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Oyunlardan ziyade artık normal durumda bile yapar oldu çözemedim.

Gönderildi : 01/02/2014 22:05

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Günceldir.... arkadaşlar sorun temiz kurulum ve en güncel sürücüler olmasına rağmen devam ediyor.

Bunun nedeni ram mi işlemcimi nedir bulamadım ve daha bulanıda görmedim 🙂 

Gönderildi : 06/03/2014 20:31

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar memtest ile ramlari testen geçirdim 18 saatlik test temiz çıktı.

Ben ramlardan kaynaklandığını düşünmüştüm keşke öyle olsaydı. Bunun haricin de işlemci mi test edebileceğim bir yazılım var mıdır?  Teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/03/2014 14:21

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Driverler güncel demişsiniz. Üretici sitesinden indirilen driverlar mı yoksa windows tarafından tanımlanan driverlar mı? Bu driverlara bios güncellemesi dahil mi? Ağ destekli güvenli mod ile çalıştığınızda da aynı hata ekranı geldi mi? Windows olay görüntüleyicisindeki loglarda hata detayına ilişkin neler var.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/03/2014 19:43

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tüm sürücüler asus resmi sitesinden indirildi. Bios ve tüm sürücüler en güncel şeklinde, her gün güncelleme kontrol ediyorum.

Güvenli modda denemedim hiç.

Gönderildi : 14/03/2014 02:23

(@SalihAMMAN)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Henüz Türkiye de bu sorunu çözebilen olmadı 🙂 Bu hataya ilişkin kimsenin bir yorumu yok çok yazık.

Gönderildi : 27/03/2014 18:45

(@DoganYildiz)
Gönderiler: 83
Trusted Member

Overclock denemeleriniz oldu mu? Yazık diye yorumunuza gerçekten yazık çünkü problemi çözemiyor olan sizsiniz.

Esenlikler.

Gönderildi : 09/04/2014 19:14

(@SevanAKAL)
Gönderiler: 130
Estimable Member

Öncellikle donanım sektöründe mi çalışıyorsunuz anlıyamadım ama sadece bilgisayar sahibi biri iseniz bu kadar yorumdan sonra
sorunu sizin çözemiyeceğiniz aşikardır. Bence donanım ile ilgili bir sorununuz var bu çok net. Bunların temiz bir analizini yapabilmek için
donanımların değiştirilip tekrar kontrol edilmesi gerekir. İşlemci kolay kolay bozulmaz bence overclock yapmadıysanız, fakat ihtimal dahilinde tabiiki.

1. Ram
2. Ekran Kartı
3. Anakart
4. İşlemci

Sırası ile kontrol edilmeli kontrolden kastım ramin yerine farklı bir marka ram kullanmak ve diğer parçalar için de bu geçerli işlemci dışında
zira donanım ile ilgili bir uyumsuzluk varsa bu şekilde orataya çıkacaktır.

Siz zaten gerekli herşeyi yapmışınız tekrar kurulumlar driver güncellemeleri. Bu noktadan sonra bence önerdiğim adımlara gidilmeli

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 10/04/2014 01:30

Paylaş: