Forum

sata3 hdd sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

sata3 hdd sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@UnalAvci)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba kolay gelsin herkese,  hp dv6-6030st  model olan laptopuma sata3 hdd taktım fakat  kurulum ekranında hdd yi görmüyor bi türlü sata driverlerinide bulamıyorum bana bu konuda yardımcı olacak varsa minnettar kalırım.Aynı hddyi dekstop pc'ye taktığımda biosta görüyor ama ondada kuramıyorum bir türlü .

Teşekkürler. 

Gönderildi : 19/12/2013 13:16

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi nedir? Ayrıca bios üzerinde disk görünüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/12/2013 13:42

(@UnalAvci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi nedir? Ayrıca bios üzerinde disk görünüyor mu?

win7 64 bit ultimate leptop için, çıkardım hdd'yi dekstop a taktım win7 ultimate 32bit kuracaktım ama kurulum ekranında diski listelemiyor, hdd yi 2. harddisk olarak bağladığımda sorunsuzca görüyor biçimlendirdim 1 tb olduğu gibi duruyor acaba hdd bozuk mu bozuk olsa 2. hdd olarak görmez diye düşünüyoırum. 

Gönderildi : 19/12/2013 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

İlk postta laptopa taktım demiştiniz şimdi ise desktopa taktım demişsiniz. Eğer laptopa taktıysanız ve biosta disk görünüyor ise yine biostan sata native mode özelliğini achi olarak değiştirip kurulum yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/12/2013 15:43

(@UnalAvci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlk postta laptopa taktım demiştiniz şimdi ise desktopa taktım demişsiniz. Eğer laptopa taktıysanız ve biosta disk görünüyor ise yine biostan sata native mode özelliğini achi olarak değiştirip kurulum yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.

denemk için desktopa taktım onu anlatmak istedim :))  benim biosta onlar yok işte hocam yani biosun çok az seçeneği var ya da bana öyle geliyor ama ahcii vs. yok  

Gönderildi : 19/12/2013 20:48

Paylaş: