sata3 hdd sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

sata3 hdd sorunu  

RSS
Unal Avci
(@UnalAvci)
Üye

Merhaba kolay gelsin herkese,  hp dv6-6030st  model olan laptopuma sata3 hdd taktım fakat  kurulum ekranında hdd yi görmüyor bi türlü sata driverlerinide bulamıyorum bana bu konuda yardımcı olacak varsa minnettar kalırım.Aynı hddyi dekstop pc'ye taktığımda biosta görüyor ama ondada kuramıyorum bir türlü .

Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 19/12/2013 12:16
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi nedir? Ayrıca bios üzerinde disk görünüyor mu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2013 12:42
Unal Avci
(@UnalAvci)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]Merhaba,
Kurmaya çalıştığınız işletim sistemi nedir? Ayrıca bios üzerinde disk görünüyor mu?[/quote]

win7 64 bit ultimate leptop için, çıkardım hdd'yi dekstop a taktım win7 ultimate 32bit kuracaktım ama kurulum ekranında diski listelemiyor, hdd yi 2. harddisk olarak bağladığımda sorunsuzca görüyor biçimlendirdim 1 tb olduğu gibi duruyor acaba hdd bozuk mu bozuk olsa 2. hdd olarak görmez diye düşünüyoırum. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2013 12:50
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

İlk postta laptopa taktım demiştiniz şimdi ise desktopa taktım demişsiniz. Eğer laptopa taktıysanız ve biosta disk görünüyor ise yine biostan sata native mode özelliğini achi olarak değiştirip kurulum yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2013 14:43
Unal Avci
(@UnalAvci)
Üye

[quote user="Rıza SAHAN"]İlk postta laptopa taktım demiştiniz şimdi ise desktopa taktım demişsiniz. Eğer laptopa taktıysanız ve biosta disk görünüyor ise yine biostan sata native mode özelliğini achi olarak değiştirip kurulum yapmayı tekrar deneyebilirsiniz.[/quote]

denemk için desktopa taktım onu anlatmak istedim :))  benim biosta onlar yok işte hocam yani biosun çok az seçeneği var ya da bana öyle geliyor ama ahcii vs. yok  

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/12/2013 19:48
Paylaş: