Forum

Yazdırma Problemi !

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazdırma Problemi !

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@UfukHascelik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Windows 7 işletim sistemi yüklü bilgisayarımızda. Çeşitli programlardan çıktı almaya çalıştığımızda (Logo Go Plus ve Excel gibi) çıktının sayısına bağlı olarak bekletiyor (çıktı sayısı maksimum 100 ler civarında aşırı değil kanaatindeyim) yazıcı olarak bağlı herhangi bir yazıcıya göndersemde aynı hatayı veriyor. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 28/10/2013 16:52

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Aynı hata alıyorsunuz da hata nedir ? Lokal bir yazıcı kurup gönderdiğiniz de yine aynı hatayı m alıyorsunuz ? (Örneğin pdf writer gibi)

Gönderildi : 28/10/2013 19:55

(@UfukHascelik)
Active Member
Konu başlatıcı

Hata yazdım fakat hata denemez önceden yapmadığı ve başka hiçbir bilgisayarda rastlamadığım şekilde, herhangi bir çıktı gönderdiğimde bu pdf ve başka türlü bir çıktı da olabilir, aşırı şekilde bekletiyor örneğin 100 kopya yazdıracaksam tek bir seferde print deyip kopya sayısına 100 yazdığım halde sanki tek tek gönderiyormuşum gibi bekletiyor veya o kadar uzun süre bekletiyor (örneğin bir barkod çıktısını 500 adet gönderdiğim de aşağı yukarı iki dakika bilgisyarı kilitliyor hiçbir işlem yapamıyorum fakat sonuçta yazdırıyor. Bu problem daha önceden yoktu format attığım halde düzelmedi.

Gönderildi : 28/10/2013 20:12

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Diğerlerinde sorun yoksa diğerlerinin konfigürasyonlarına bakın. Farklı bir driver kurulumu ile deneyin.  Yazdırma işlemcisini kendi bilgisayarınız değil de yazıcı olarak tanımlayın.

Gönderildi : 30/10/2013 16:56

(@UfukHascelik)
Active Member
Konu başlatıcı

Rafet bey denedim fakat olmadı.

Gönderildi : 30/10/2013 18:52

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Son tavsiyem yazıcı üreticisi ve OS üreticileri ile görüşmenizdir.

Gönderildi : 01/11/2013 20:52

Paylaş: