Forum

Geniş Alana İnterne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geniş Alana İnternet Yayma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@idrisaktan)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, beni yapmayı düşündüğüm bir sistem var ama nasıl olacak ne gerecek tam emin değilim. Konuyu sizlere danışarak bir yol arıyorum.

Bende fiber internet var 20Mbit Sınırsız AKK yok. Ben bu interneti 10KM alan içinde yaymak ve kendi bilgisayarımı ağa açarak uzaktan dosya ve internet erişimini sağlamak istiyorum. Yani merkezi sunucu 10Km genişliğinde her yerden nete girecek. Bu işi en az hız kaybına uğratarak nasıl yapabilirim.

Kullanılacak olan malzemeler hakkında bana bilgi verirmisiniz? 

Gönderildi : 02/10/2013 15:55

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba, beni yapmayı düşündüğüm bir sistem var ama nasıl olacak ne gerecek tam emin değilim. Konuyu sizlere danışarak bir yol arıyorum.

Bende fiber internet var 20Mbit Sınırsız AKK yok. Ben bu interneti 10KM alan içinde yaymak ve kendi bilgisayarımı ağa açarak uzaktan dosya ve internet erişimini sağlamak istiyorum. Yani merkezi sunucu 10Km genişliğinde her yerden nete girecek. Bu işi en az hız kaybına uğratarak nasıl yapabilirim.

Kullanılacak olan malzemeler hakkında bana bilgi verirmisiniz? 

Böyle bir yayılım maalesef mümkün değil, hali hazırda güçlü dış ortam cihazlarına ihtiyacınız var ki bunlarda taşınabilir değil belli bir noktaya taşımak istiyorsanız airlive airmax duo ürünlerine bakın 15 KM de 50 Mbit rahatlıkla alınabilir. Ama alana yaıp heryerden bağlanacağım o mesafeler için pek olası değil.

Gönderildi : 02/10/2013 20:51

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

kablosuz yapacaksan bu işi gsm operatörlerin kullandığı bas istasyonu gibi bir alt yapı kurmanız gerekiyor. Buda yüksek maliyetlere mal olur..

Bunun yanında birde gerekli yerlerden izin almanız gerekiyor, izinsiz yaparsanız cezası büyük olur.

Gönderildi : 03/10/2013 01:30

(@Celaldorak)
Gönderiler: 5
Active Member

Merhaba,

Yayını yapacağın lokasyonun yapısı önemli. Ubiquiti cihazlarını incelemenizi tavsiye ederim. 5 GHz cihazları bir çok noktada kullandım ve herhan gibi bir resmi kuruluşla sorun yaşamadım. 5 GHz üstü cihazlar için izin isteniyor diye biliyorum.

Gönderildi : 03/10/2013 12:38

(@idrisaktan)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vermiş olduğunuz yorumlardan dolayı teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/10/2013 23:23

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

kablosuz yapacaksan bu işi gsm operatörlerin kullandığı bas istasyonu gibi bir alt yapı kurmanız gerekiyor. Buda yüksek maliyetlere mal olur..

Bunun yanında birde gerekli yerlerden izin almanız gerekiyor, izinsiz yaparsanız cezası büyük olur.

Evet bu doğru ancak ve ancak roaming destekli 802.16e/d ile olur ama ondada ciddi izinler ve ücretler var.

Gönderildi : 10/10/2013 03:50

Paylaş: