Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

*

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
482 Görüntüleme
(@MemduhGumen)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

*

Gönderildi : 30/09/2013 18:16

(@Murat_CEYLAN)
Gönderiler: 57
Trusted Member

İyi günler, foruma yeni üye oldum, umarım benim bildiklerimi size, sizin bildiklerinizi de bu güzel ortamda paylaşarak bilgilerimizi pekiştirmiş oluruz.

Benim şöyle bir sıkıntım var, bir türlü çözüm bulamıyorum.

Bir görevlimizde laptop pc kullanıyor (Fujitsu Lifebook S751 series), bu laptopun VGA çıkışına tüplü Philips 107S monitör bağlıyoruz, tüplü monitörün kullanılacağı yer biraz mesafeli olduğu için araya 5 metrelik VGA kablo ile uzatıyorum ve laptopun VGA çıkışına bağlıyorum, ancak kabloyu bağlar bağlamaz görüntü her ikisinde de gelip gidiyor, 2 sn duruyor, sonra tekrar gidiyor, bu olay benim VGA kablosunu laptoptan ayırıncaya kadar sürüyor (yani süre olarak yarım saat beklesem ki bekledim bir türlü geçmiyor), ekran çözünürlüğünü düşürdüm olmadı, yükselttim olmadı, VGA ara kablosu bozuktur dedim değiştirdim olmadı, başka ne yapmak gerek, ve çok acil ve sıkıntılı bir durumdayım, yardımlarınızı bekliyorum, saygılarımla

Merhabalar,

Sanırım notebookunuzun harici vga çıkışı o mesafede verimli çalışmıyor.

Bunu kısa kabloyla deneyerek anlayabilirsiniz.

Eğer böyle bir durum var ise ve mutlaka uzun kablo kullanmanız gerekiyorsa araya tv box gibi bir alet koyarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 30/09/2013 23:39

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

http://www.sanalpazar.com/2-Port-Vga-Splitter-Cogaltici-Coklayici__isp10571377

Bunuda deneyebilirsiniz 

Gönderildi : 30/09/2013 23:44

(@MemduhGumen)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

önerileriniz için teşekkür ederim, söylediğiniz gibi yaptım, sorun çözüldü, tekrar teşekkür ederim

Gönderildi : 02/10/2013 11:14

Paylaş: