Forum

Flash diskim dolu a...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Flash diskim dolu ama içi boş gözüküyor.

14 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
534 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sony 8 Gb lık flash diskim dolu ancak içi boş görünüyor. Bununla ilgili anlatılan pek çok şeyi yaptım ancak sorunum çözülmedi. (içinde birkaç taranmış resim ve dosya var)

Norton Small Business Edition kullanıyordum. Yerine McAfee VirusScan Enterprise 90 günlük deneme sürümünü yükledim. Nod32 ile de tarattım ancak sonuç alamadım. 

Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

+ full koruma için hangi programı kullanmalıyım sizce?  

Gönderildi : 27/08/2013 15:55

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Flash disk sistemde takılı ve harf ataması yapılmış durumda iken (hangi harfi aldı ise örneğin F:)

Başlat / Çalıştır  gelip CMD yazıp komut satırına düşün. Daha sonra F: dizinine geçin. Daha sonra aşağıdaki komutu çalıştırın.

attrib -s -r -h /S /D

Bu komut bir süre bekledikten sonra alt satıra işlem yapmamış gibi geçecektir bu süre zarfında bekleyiniz.

Daha sonra F: dizinine girin ilgili klasörler ve dosyalar görünür olacaktır.

Kaspersky Antivirüs programı ile flash diskinizi taratınız.

Gönderildi : 27/08/2013 16:29

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu komutu daha öncede denemiştim. "File Not Found - G:\*.*" yazmıştı. Yeniden yaptım ancak aynı. Karspersky ide yükleyip deneyeceğim. Başka bir öneriniz varmı bu komut dışında? Gerçi google da yazılan pek çok şeyi denedim.  

Gönderildi : 27/08/2013 16:35

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Diskiniz RAW durumda değil değil mi ? Eğer öyle ise tek seçenek formatlayıp kurtarma programları ile dosyalarınızı kurtarmak.

Gönderildi : 27/08/2013 16:49

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hayır raw durumda değil. Kaspersky yükleyemiyorum çünkü bilgisayarımda Avira nın yüklü olduğunu iddia ediyor ancak yüklü değil. Başka uninstaller prgoramı da yükledim yinede Avira bulamıyor. 

Gönderildi : 27/08/2013 17:18

(@rafets-ayata)
Üye

Kaspersky'nin sitesinde uninstaller programı var onu deneyebilirsiniz. Veya Avira'nın klasörleri var olabilir. (Program Files, All users, v.b. klasörlerde)

Gönderildi : 27/08/2013 17:20

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Avira Registry Cleaner http://dlpro.antivir.com/package/regcleaner/win32/en/avira_registry_cleaner_en.exe kullanarak reg kayıtlarını silip tekrar deneyin bence

Gönderildi : 27/08/2013 17:34

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Websitesindeki işe yaramadı. Ben kendim regedit den temizledim. Ancak buda flash bellekte birşey bulamadı. Hala aynı görünüyor. Şuan onunlada full pc taraması yapıyorum. 

Gönderildi : 27/08/2013 17:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ortamınızda virus var olarak görünüyor. Sağlam bir yazılım ile tarama yapmanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/08/2013 18:12

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Norton Small Business

McAfee Scan Virus Enterprise

Kaspersky Small Office

farklı pc lerde deneme sürümleri mevcut. Sağlam olduğunu düşündüğünüz bir antivirus yazılımı öneriniz varmıdır? 

Gönderildi : 27/08/2013 18:25

(@kaanatalay)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Eset Smart Security ile taratmanı tavsiye ederim.

Gönderildi : 27/08/2013 18:28

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Denedim oda herhangi birşey bulamadı. Sanıyorum diskim için yapılabilecek bir durum yok. Datarecovery programları denenebilir ve veriler geri getirilebilir. Bunun dışında formatlamaktan başka bir yol bulamıyorum.  

Gönderildi : 27/08/2013 18:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

buna benzer bir durumda diskin ghost ile imajını alıp

ghost explorer ile icindeki verilere ulasmıstım bir kac yıl once 

Gönderildi : 27/08/2013 18:57

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yanıtlayan herkese teşekkür ederim. 

(Diskimin içindeki verilerin yedeği olduğu için formatladım)

Gönderildi : 27/08/2013 19:14

Paylaş: