Forum

Bu pc nasıl?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bu pc nasıl?

23 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
796 Görüntüleme
(@SalihAMMAN)
Gönderiler: 81
Estimable Member
Konu başlatıcı

3500 iyi fiyat

peki 18 adet server 2008' den kastınız ne 18 adet işletim sistemi mi kurdunuz ayrı ayrı?? 

Gönderildi : 03/07/2013 00:48

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hayır sanal makine, bu arada 18 yanlış yazmışım 12 adet sanal windows 2008r2 aynı anda boot ediyor bu sistemde Anlayacağın oldukça güçlü ve hızlı ayrısa en güzel tarafı toz derdi, ses derdi, bakım derdi, havalandırma soğutma vs... derleri yok.

Uzun yıllar pc ve leptop kullandım eskiden pcleri güçlü alır oyun içinde kullanırdım bir ara o kadar çok para harcamaya başladım ki işin suyu çıktı baktım olacak gibi değil son iki leptopumda leptopları güçlü almaya yanında playstation almaya başladım 😀 oğlum biraz daha büyüsün de ps3 yada o zaman ps4 olursa ona yükselteceğim.

Anlayacağın pc de oyun devri bitti, iş içinse core i3 üçüncü nesil bir alet yeter benim gibi sanallaştırma ve ağır network işleri ilede uğraşıyorsanız cori7 ve ssd diskli leptop yeter. PC ye yatırım tamamen boşa.

Gönderildi : 03/07/2013 01:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0

kusura bakmayında hangi bilgiye dayanarak intel gerçek çekirdek bile değil siz anlaşılan siz hyper threading teknolojisini forumşardan okuduğunuzla biliyorsunuz sanal çekirdek diye bir konu yok önceden 1 çekirdek 1 işlem yapardı hyper threading ile 1 çekirdek 2 işlem yapıyor yani sizin sandığınız gibi sanal diye bir saçmalık yok oyun ayrıca AMD daha 32 nm yeni geçmişken intel 22 nm yakında 14 nm ürünler çıkıyor lütfen ürünler hakkımda tam bilgi sahibi olmadan kötülemeyelim 

Gönderildi : 03/07/2013 13:57

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Ozkan Bey, sanki ben HT başka türlü hatırlıyorum. Yani bir işlem yapardı iki işlem yapıyor deği gibi sonuçta birden çok iş hattına sahip işlemciler yıllardır var ayrıca birden çok iş hattında tek işlem yapabildikleri gibi birden fazla işlemde yapıyorlar. Fakat HT daha çok işlemcinin çok kullanılmayan alanlarının ikinci bir işlemci olarak sisteme gösterilerek işlemler sırasında boş olan alanların da kullanılması yada işlemci dört işlem yapm kapasitesine sahip ise işlem yoğunluğunda aynı işlemciye farklı bacaklardan sekiz işlem gönderip cevabının alınması vs vs vs...

Konu AMD tartışması için değil sadece yanlış olduğunu düşündüğüm bir bilgiyi düzeltmek için yazdım belkide ben yanlış biliyorumdur 🙂

Gönderildi : 03/07/2013 17:44

Sayfa 2 / 2
Paylaş: