Forum

Bilgisayar Kitlenme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayar Kitlenmesi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Dün arkadaş hatırı için internet kafe kurulumu yapmaya gidip sırası ile sistem, driver, prg v.s yükledikten sonra bilgisayarı kapatıp acronis ile clone atmak için diğer boş olan HDD takarak açtığımda klavyenin kitlendiği,ekranın bilgisayar açılış ekranında kaldığı için işlem yapamadım. Taktığım Boş HDD geri çıkarmama rağmen aynı sorun tekrar devam etmekte olup ihtimallere karşı aynı işlemleri yeni boş bir hdd üzerine denememe rağmen mevcut sıkıntı devam ediyor. Asus anakart UEFI BIOS kullanıyor ve UEFI hakkında pek bilgi sahibi değilim. UEFI ile alakalı yapmam gereken bir durum olabilir mi, ya da önereceğiniz başka birşeyler var mı ?

Gönderildi : 26/06/2013 13:53

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

klavye yi değiştirerek denedinizmi? bir tuş takılı kalmış ve o kilitliyor olabilir. basılı gibi görünmesede bazen bu karşılaştığımız bir olay. değiştirip deneyin derim...

Gönderildi : 26/06/2013 20:13

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet hocam. farklı klavye ve aynı özelliklere sahip farklı kasa ile de denedim fakat sonuç aynıydı. PSU 250 W. Bu sorun sebebi olabilir mi ?

Gönderildi : 26/06/2013 20:28

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Anakartda uefı Bıos varsa cihaz yeni ve 250 w power supley tabiki  yetersiz en az 400W takmanız gerekiyor zaten sorunlar power supley yetersiz geldiğinde aynı sorunlar verir

Gönderildi : 27/06/2013 00:26

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

300 W psu'da denedim ama sonuc hala aynı.. boş, sistem olmayan hdd'de kitlenme sorunu yok, açabildiği kadar açılıyor ama sistem kurulu olan hdd'lerde sorun var. bios'tan ahci modunu ide'ye ayarlayıp sistemi kurmuştum. sonrasında ise zaten bios'a girebilme gibi bi şansım olmadı.  

Gönderildi : 27/06/2013 01:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0

senin denediğin 300w emin ol 250w nedeni psu çok kaliteli olmadığı sürece 30 ila 50w arasında wat kaybı yaşar en az 400 dememin sebebi sistemine anca tam randımanlı çalışmasını sağlar en azından deneme amaçlı wat değeri yüksek olan bir psu edin 

Gönderildi : 27/06/2013 02:30

Paylaş: