Forum

Ekran kartı sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ekran kartı sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
551 Görüntüleme
(@MertOnal)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle herkese kolay gelsin. Geçenlerde bilgisayara format atmak istedim bios dan boot a girip 1. bootu cdrom seçecektim ama bilgisayar açılırken bios ekranına geçmem için f2 tuşuna basacağım ekran gelmiyor ve hdd ram ve ekran kartı kontrolünün yapıldığı ekran da gelmiyor bilgisayar direk masa üstüyle açılıyor. Bir deneme yapayım dedim ve bilgisayar açılırken f2 tuşuna basılı tutum bilgisayardan 3 saniye sonra bip sesleri gelmeye başladı. Anladımki bios ekranına girmiş ama ekranda görüntü yok. Yarım saat bekledim genede gelmedi. Bios ekranı az buçuk ezzberimde olduğundan sırayla esc  alt ok ve enter a bastım ve bios ekranından çıkış yapıp masa üstü açıldı. Film izlerken veya başka bir şey yaparken sorun yok ama oyun açmak istediğimde gene görüntü gidüyor. Laptop um compaq presario CQ60  130-ET  ekran kartım nvidia geforce 9200m ge. Bilgisayar ekran kartınıda görüyor lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 21/02/2013 18:23

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Harici bir monitör bağlama imkanınız varsa bir de öyle deneyin derim.

Gönderildi : 23/02/2013 14:50

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Bilgisayarın Bios sürümünü güncelleyin.Sorun devam ederse son çare kasanın fişini çekin, BIOS pilini ve RAM leri çıkarıp 5 dakika bekleyin.

Gönderildi : 23/02/2013 14:56

(@MertOnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Harici bir monitör bağlama imkanınız varsa bir de öyle deneyin derim.

malesef öyle bir imkanım yok. belki okula gidip projeksiyona bağlaya bilirim. Peki bağladım ve diyelim ki görüntü aldım. Sorun nedir nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 23/02/2013 18:38

(@MertOnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarın Bios sürümünü güncelleyin.Sorun devam ederse son çare kasanın fişini çekin, BIOS pilini ve RAM leri çıkarıp 5 dakika bekleyin.

Biosu güncelledim yemedi. Laptobu açtım ram leri ve pili çıkardım bekledim  ama yine olmadı.

Gönderildi : 23/02/2013 18:40

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

İşletim sisteminiz nedir?

Gönderildi : 24/02/2013 16:57

(@MertOnal)
Active Member
Konu başlatıcı

İşletim sisteminiz nedir?

Intel(R) Pentium(R) Dual  CPU  T3200  @ 2.00GHz  işlemci

NVIDIA GeForce 9200M GE ekran kartı 

3 GB ram  

Win 7 işletim sistemi  

Gönderildi : 24/02/2013 17:48

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Cihazı herhangi bir teknik servise bırakarak çözüm arayışı daha mantıklı olacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2013 21:19

(@MertOnal)
Active Member
Konu başlatıcı

Cihazı herhangi bir teknik servise bırakarak çözüm arayışı daha mantıklı olacaktır.

Anlaşılan öyle olacak artık ilgilenen herkese teşekkür ediyorum 

Gönderildi : 25/02/2013 01:54

Paylaş: