Forum

Power düğmesin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Power düğmesine bastıktan 5 saniye sonra kapanma sorunu

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,174 Görüntüleme
(@CoskunKAPLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın power düğmesine bastıktan 5 saniye sonra kendini kapatıyor 

İzlediğim yollar

- Psu değiştirdim sonuç yok

- İşlemci değiştirdim sonuç yok

-Ram sayısını tek yaptım ve farklı slotlarda denedim sonuç yok

-Ana karta Bios sıfırlaması ve Clear Cmos yaptım sonuç yok

- Ana kartı kasa içerisinden dışarıya aldım Hdd ve diğer tüm bileşenleri çıkardım yine sonuç yok

- İşlemci fanını ve soğutucusunu değiştirdim sonuç yok

-İşlemci değiştirdim sonuç yok

Anakart modelim : asus M2N-MX SE REV 2.0 G

İşlemci modelim : Amd 64 Athlon X2

Sizce sorun ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürlerimi diliyorum hepinizden. 

Gönderildi : 20/02/2013 13:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Yeni nesil işletim sistemleri bu şekilde kapanıyor. işletim sisteminiz windows 8 yada server 2012 ise bu olabilir.

Gönderildi : 20/02/2013 13:57

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba  anladığım kadarıyla daha görüntü gelmeden direk kapanıyor , anakartı değiştirebilirmisiniz.

Gönderildi : 20/02/2013 14:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba süre hiç değişmiyorsa powerin bastığı düğme takılı kalıp kapanmasına yol açıyor olabilir. Power kablosunu anakart üzerinden çıkartıp anakart üzerindeki pinlerden açmayı dener misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/02/2013 18:52

(@CoskunKAPLAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Aynı anakarttan elimde olmadığı için değiştiremiyorum hocam ama power ve anakart şu anda kasa içinde değil zaten pinlerlerden çalıştırıyorum ayrıca işletim sistemim windows xp teşekkür ederim

Gönderildi : 20/02/2013 20:57

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Denenebilecekleri denemişsiniz ve geriye kalan anakart gözüküyor.

Gönderildi : 21/02/2013 12:32

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

aklima gelenleri yazayim..

ram arzalı olunca bazi anakartlarda gücü kesebiliyor.

ram yuvasi arzalı ise gücü kesebiliyor bazi anakartlarda.

power gücü yetersiz ise gücü kesebilir. power çıkışlarında arza varsa power gücü kesebiliyor.

ide,sata,floppy girislerinde arza varsa bazi anakrtlar gücü kesebiliyor.

bazi anakartlarda sunada rastladim, bios yazilimi çöktüyse power geliyor belli saniye sonra güçü kesiyordu..

bu saydiklarım aklima gelenler.. geçen arzalı bir cpu taktim anakartta 7 sn sonra gücü kesti.

Gönderildi : 21/02/2013 12:32

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

ben soruyu yanlış anlamışım bu arada 🙂 şöyle yapabilirmisiniz birde. tüm anakartı ve digger parçaları kasadan çıkartın ve bir kartonun üzerine yerleştirin. sonrasında açmayı deneyin. anakart üzerindeki kondansatörlerde bir şişme yada dağılma var mı? power supply i değiştirebiliyorsanız değiştirin eğer buda yanıt vermiyorsa çok yüksek ihtimal anakarttır. 

Gönderildi : 21/02/2013 13:12

(@CoskunKAPLAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun çözülmüştür, arıza anakarttaymış aynı model ana kart temin edip bütün donanımı sorunsuz olarak çalıştırdım. İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 21/02/2013 19:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Hadi geçmiş olsun. 🙂

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/02/2013 17:55

Paylaş: