Forum

Xp Kurarken Mavi Ek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp Kurarken Mavi Ekran Çıkıyor

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@ayhanarici)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yeni bilgisayar aldım. Gigabyte anakart, 2 gb ram, 512 ekran kartı, 25 GB sata HDD.... fakat makinayı bir türlü kuramıyorum. Kurulum aşamasında cd key girdikten sonra mavi ekran geliyor. Ram leri tek tek denedim olmadı. Setuptan onboard aygıtları kapattım olmadı. Başka bir fikri olan varmı? Sorun nedir acaba?

Teşekkürler

Gönderildi : 14/08/2008 15:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

farklı kurulum cd si ile denemenizi öneririm

farklı kurulum cd si ve farklı  cd rom

Gönderildi : 14/08/2008 15:26

(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Eğer farklı bir cd ile sonuca ulaşamadıysan donanım olarak bazı testleri yapman gerekir.

Mavi ekran hataları genelde donanıma yönelik hatalardır.Kurulum aşamasında alıyorsan sistem üzerinde işlemci ekran kartı ram gibi donanımların sağlıklı çalıştığına emin olman gerekir.Ekstra Pcı kart varsa bunları kurulumda sistem üzerinden çıkar. Ayrıca  bios update güncellemesini yapıp test eder misin ?

Gönderildi : 14/08/2008 15:57

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Merhaba

Yeni bilgisayar aldım. Gigabyte anakart, 2 gb ram, 512 ekran kartı, 25 GB sata HDD.... fakat makinayı bir türlü kuramıyorum. Kurulum aşamasında cd key girdikten sonra mavi ekran geliyor. Ram leri tek tek denedim olmadı. Setuptan onboard aygıtları kapattım olmadı. Başka bir fikri olan varmı? Sorun nedir acaba?

Teşekkürler

Yeni sistem montajlarında ilk yaptığım işlem ram bellek testidir. Öncelikler ram testi yapıp daha sonra diğer aygıtlara geçmelisin. Ultimate Boot CD içerisindeki Bellek test programları işini görecektir.

Gönderildi : 14/08/2008 16:16

Paylaş: