Forum

cluster sunucu hakk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cluster sunucu hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
467 Görüntüleme
(@Alparslan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba şöyle bir yapım var.

dns sunucusu  , linux web server , windows web server , mysql sunucusu , yedekleme sunucusu

bu sunucularının devamlılığını sağlamak için her birine cluster sunucu mu olmalı yoksa 2 tane cluster sunucu bağlayıp hangisi arıza olursa otomatik onun mu görevini alıyor? Teşekkürler

Gönderildi : 30/12/2012 14:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Cluster ortamı için bir sanallaştırma ve sonrasında ha yapmak gerekli. Siz burada hangi sanal platformu kullanacaksınız? Cluster için gerekli ortama sahipmisiniz donanım olarak ve elinizdeki lisanslar itibari ile. Cluster konusunda rollerin diğerine geçmesi sizin yapılandırmanızla ilgili bir durum. Biraz daha detay verirseniz yardım daha sağlıklı olacaktır.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2012 00:40

Paylaş: