Forum

SSD image ile siste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSD image ile sistemi geri yükleme

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4330
Co-Helper

Biraz daha açarsanız, amaç pek anlaşılmıyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/11/2012 21:47

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba İbrahim Bey ;

İşletim sistemi yüklü bir SSD düşünün. Sistemi yükledikten sonra Acronis True Image programı ile image almışım. Sisteme, PC'ye virüs girdi, bir şey oldu ve format atmak yerine SSD'ye image programı ile geri dönmek istiyorum. Bu işe yararmı, yoksa mekanik disk gibi çok sağlıklı olmazmı.

Saygılar.

Gönderildi : 29/11/2012 23:56

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4330
Co-Helper

Acronis kullanılabilir sector by sector image, cloning yapılmamalı ancak bir de son sürüm kullanın. Asıl durumu geri yüklemeden sonra gözlemlemek gerekebilir. Disk kontrolcüsüne bir süre verip alligmentı tamamlaması beklenebilir bir de çalışma mantığı üzerine öncesinde diski wipe etmek daha sonra çıkabilecek hataların önüne geçmede olumlu olabilir. Performansını izlemek lazım, belki sanal bad alanlar oluşabilir zamanla.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/11/2012 04:29

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim İbrahim Bey. Aslında yazınızdan şunu anlıyorum. Mekanik diskte olduğu gibi bozulan sistemi image ile image aldığın sistemi tekrar geri getirebilirsin, fakat bu sistemi kullanmayıp bir sorun olduğu zaman format atmanın daha mantıklığı olduğunu anlatmak istemişsiniz gibi anladım ben yazınızı.

Saygılarımla.

Gönderildi : 30/11/2012 12:00

Paylaş: