Forum

RAW Olan Bir Diski ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RAW Olan Bir Diski NTFS'e Çevirmek

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
576 Görüntüleme
(@emreoktay)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli arkadaşlar,

Biliyorum internette bununla ilgili birçok konu var. Çoğunu okudum fakat bir çözüm bulamadım. Sizlerede sormak istedim.

Dosya formatı RAW'a dönüşmüş 2 adet 1 TB WD Caviar Green disk var elimde.  Dosya formatını, verilerime bir zarar vermeden NTFS'e çevirme şansım var mı ? Diski üretici firmaya göndersem, böyle bir işlem yaparlar mı ? 

İyi günler, keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 06/11/2012 12:56

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

bu konuları aşağıdaki başlıkta daha önce konuşmuştuk. Bilgilerinizi yedekledikten sonra önerileri yapmanızı önermekteyim.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/165424.aspx

Gönderildi : 06/11/2012 13:03

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba benimde başıma bir kere gelmişti taşınabilir belleğim, RAW olmuştu baya bir program denedim EaseUS Data Recovery Wizard Free Edition 5.5.1 programını buldum sonunda program lisanslı bir yazılım 1 GB ta kadar RAW disk içerisinden veri kurtarabiliyorsun. Denemen de fayda var.

Gönderildi : 06/11/2012 13:03

(@emreoktay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevaplarınız için teşekkürler,

1 GB'a kadar mı dediniz yoksa benmi yanlış anladım acaba ? Eğer 1 GB kadar kurtarabiliyorsak, hiç uğraşmaya gerek yok sanırım.

Gönderildi : 06/11/2012 13:35

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Evet 1 GB ta kadar free veri kurtarabiliyorsunuz. Ama satın larakta verilerinizin tamamını kurtarabilirsiniz. ya da forumda detaylı bir araştırma yaparsanız. Fatih hocanın verdiği linklerden muhakkak bir çözüm yolu bulabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 06/11/2012 13:38

(@emreoktay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Verilen linklerde çözümleri uygulayıp sonucu buraya yazacağım. Pardus vs. gibi işletim sistemlerinde görebilmem mümkünmü acaba ?

Gönderildi : 07/11/2012 14:12

(@emreoktay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba arkadaşlar,

GetDataBack Programı ile diskteki verilerime ulaştım. 2 TB veriyi yedeklemeye çalışıyorum şuan. Diskteki verileri kurtarıktan sonra diski değiştirtmelimiyim yoksa formatlayıp kullanmaya devammı etmeliyim. Aynı sorunu tekrar yaşarmıyım acaba ? 

Saygılar 

Gönderildi : 08/11/2012 14:14

Paylaş: