Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

USB Device

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
393 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Geçenlerde karşılaştığım sorunu sizinle paylaşmak istedim.İlk olarak durumdan kısaca bahsedeyim.Sahip olduğum USB aygıtı bilgisayara taktığımda USB aygıtı göremiyorum.Computer Management ekranında göremiyorum.Aygıt bulundu ya da aygıtın yüklemesi başarısız gibi ifadelerle karşılaşmıyorum.Registry ayarından mı diye kontrol ettim fakat değil aygıtı başka bilgisayarlarda da denedim ama sonuç başarısız.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 16/09/2012 22:43

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Tüm cihazlarda aygıtı çalıştıramıyorsanız devresi yanmıştır yani bozulmuş. Yapabileceğiniz bir çözüm yok malesef, sık görülen bir durumdur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2012 00:27

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Merhabalar,

Geçenlerde karşılaştığım sorunu sizinle paylaşmak istedim.İlk olarak durumdan kısaca bahsedeyim.Sahip olduğum USB aygıtı bilgisayara taktığımda USB aygıtı göremiyorum.Computer Management ekranında göremiyorum.Aygıt bulundu ya da aygıtın yüklemesi başarısız gibi ifadelerle karşılaşmıyorum.Registry ayarından mı diye kontrol ettim fakat değil aygıtı başka bilgisayarlarda da denedim ama sonuç başarısız.

Teşekkürler.

Linux Kurulu Olan bir bilgisayarda denedinizmi?  

Gönderildi : 17/09/2012 11:47

(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Hocam daha denemedim ama yardımcı olursanız işlemi gerçekleştirebilirim.

Merhabalar,

Teşekkürler.

Linux Kurulu Olan bir bilgisayarda denedinizmi?  

Gönderildi : 19/09/2012 01:36

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

vmware ile sanalda bir işletim  sistemi kurup deneyebilirsin 

Kaynak olarak verdigim linke bakabilirsin 

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2011/07/10/neden-linux-hangi-linux-linux-kurulumu.aspx  

Gönderildi : 19/09/2012 02:16

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Bir kaç makina deneyip sonuç alamadıysanız firmwaresi göçmüştür. Tarık Bey'in dediği gibi İsterseniz Live CD destekli bir Linux sürümü ile deneyin ama sonuç hüsran gibi görünüyor.

Gönderildi : 19/09/2012 11:59

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bahattin bey cihazınızı tarayıp sonra göremiyorsanız bu driver çipi ulaştığınızı ama bellek entegre sine ulaşamadığınız anlamına geliyor içinde önemli verileriniz varsa elektronikçiye götürün ve üzerine reçineli flax döküp sıcak hava ünitesiyle entegre bacaklarını tekrar eritsin çünkü zamanla orada oxitlenme ve soğuk lehim oluşuyor ozaman %90 sorununuz çözülür haftada 10 kez yaptığım yöntem 

Kolay gelsin 

Gönderildi : 20/09/2012 20:48

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Konu sahibi ben değil ama cevabıız için teşekkürler denemek lazım.

Gönderildi : 21/09/2012 16:22

Paylaş: