Forum

Deepfreeze sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Deepfreeze sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,006 Görüntüleme
(@MustafaKOLATAN)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben İnternet Cafe işletmecisi olarak çalışıyorum. Geçen hafta pazar günü itibarı ile cafeme kurulum yaptım herşey normal fakat online oyun olan wolfteamın kurulumunu yaptıktan sonra update yapıldı. Hiç bir sorun yok ve oyuna giriyorum. (Bu arada deepfreeze enterprise 7,20 kullanıyorum). Deepfreeze aktif ettikten sonra altta verdiğim resimdeki gibi hata alıyorum.  APPCRASH hatasını kapatmak istedim (Veri Yürütme Engellemesi DEP bölümüne oyunun exe sini ekledim) Deepfreeze yi aktif ettikten sonra DEP ayar bölümünün yönetici ile açılmasını belirtiyor. Bu nasıl bir sorundur ben çözemedim. Yalnız Nvidia ekran kartı olan pc lerde sorun yok oyuna giriyor fakat ATI marka erkan kartı olan pc lerde oyuna giriş yapamıyorum aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Eğer bu sorun hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler Çözüm PArk ailesine...

Gönderildi : 02/09/2012 00:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İyi günler mustafa bey öncelikle deepfreeze devre dışı bırakın sonra ati graphic konsolundan hata veren  oynu bulup enable edmeniz gerekiyor bazen nvidiada böle yapıyor ama sizde problem çıkmamış formattan sonra olduğunu yazdınız sanırım ati sürücülerinde eksik veya hata varki otomatik olarak oyunları algılamamış size tavsiyen deepfreze disabled edip sürücüleri ve yamaları  kontrol edip pc'leri 2-3 kere kapatıp açın  bende 90 pc olan bir kafedeçalıştım ve oynun çalışmaması çok zor bir durumdur

Kolay gelsin 

Gönderildi : 02/09/2012 20:53

(@MustafaKOLATAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Özkan Bey. Deepfreeze devre dışı bıraktığım da oyun sorunsuz bir şeklide açılıyor. Ama deepfreeze yi aktif edince oyun konuda belirttiğim hatayı veriyor. Deepfreeze sürümünü de değiştirmeme rağmen sorunu halledemedim. Ati grafafik konsolunda bahsettiğiniz bölümü bulamadım. Teşekkürler...

Gönderildi : 02/09/2012 23:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

ATI driver'ını tek başına değil Control Center'ıda kurunuz denetim masasından oyun exe'lerinin eklenerek config yapılmasını buradan görebilirsiniz. Deepfreeze ile uygulama çalışmama durumu çok fazla update indirmesi sonucu folder veya .exe bozulması dışında olmaz. oyunun kurulu olduğu alan veya C drive boş alanları miktarını kontrol edin, epey alan bulunması faydalı. Disable halinde çalışıp güncellemeleri yapıp sonrasında çalışmaması başka bir nedenden olabilir DEP kullanmaya gerek olmamalı. En olmadı Deepfreeze enterprise'da yeni .exe oluşturarak korumasız partition oluşturabilirsiniz E gibi bu alana problem çıkarabilecek böyle oyunları kurarak deneme yapabilirsiniz. Sanırım bu oyun her pc'ye kurulum gerektiriyormuş.
Ayrıca W7'de 7.20 üzeri versiyon kullanın.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/09/2012 22:10

(@MustafaKOLATAN)
Active Member
Konu başlatıcı

ATI driver'ını tek başına değil Control Center'ıda kurunuz denetim masasından oyun exe'lerinin eklenerek config yapılmasını buradan görebilirsiniz. Deepfreeze ile uygulama çalışmama durumu çok fazla update indirmesi sonucu folder veya .exe bozulması dışında olmaz. oyunun kurulu olduğu alan veya C drive boş alanları miktarını kontrol edin, epey alan bulunması faydalı. Disable halinde çalışıp güncellemeleri yapıp sonrasında çalışmaması başka bir nedenden olabilir DEP kullanmaya gerek olmamalı. En olmadı Deepfreeze enterprise'da yeni .exe oluşturarak korumasız partition oluşturabilirsiniz E gibi bu alana problem çıkarabilecek böyle oyunları kurarak deneme yapabilirsiniz. Sanırım bu oyun her pc'ye kurulum gerektiriyormuş.
Ayrıca W7'de 7.20 üzeri versiyon kullanın.

Anlattıklarınızı da denedim fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım. Yeniden format attım ama sorun aynı. Bu sefer farklı bi bir windows 7 format cd si ile kurdum. İlginiz için teşekkürler...

Gönderildi : 15/09/2012 13:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Bir makineye temiz kurulum sonucu başka hiçbirşey kurmadan bu oyun ve deepfreeze'i kurduğunuzda da aynı durumla karşılaşıyorsanız üreticinin forumlarından destek almaya çalışın buradan çözüm bulamazsınız oyun ile ilgilidir ancak onlar çözebilir. "Sanırım bu oyun her pc'ye kurulum gerektiriyormuş" demiştim deepfreeze kullanımında böyle bir bilgi görmüştüm net de. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/09/2012 00:34

(@receporan)
Gönderiler: 13
Active Member

Öncelikle kolay gelsin bende int cafe işletmecisiyim wolfteam oyunuyla başım dertde.gecenin geç saatlerine kadar uğraştım 1 günümü verdim yine çözemedim,deep freze aktifken dep hizmeti pasif oluyor,deep freze pasfken dep hizmeti açılıyor.birr anlamda deep freze aktifken bilgisayarda yönetici olmuyormuşuz.Siz bu sorunu çözebildinizmi aceba ?

Gönderildi : 21/11/2013 05:46

Paylaş: