Forum

Dell Server Ram Sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dell Server Ram Sorunu

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,715 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Dell T110 II E3-1220 server mevcut ram yetersiz olduğu için 2x4Gb ilave ederek 12Gb yükselttim fakat server açılırken

"DIMM mismatch across slots detected"  hatasını vermekte

Bir adet daha 4 Gb ram ilave etmem gerekiyor gibi konu ile ilgili olarak yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 07/08/2012 04:56

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Konu ile ilgili bilgi paylaşacak kimse yokmu acaba ?

Gönderildi : 07/08/2012 15:44

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bendeki model üzerinde dediğiniz gibi boş Slotlar var bu slotlara ram takınca sizdeki hata geliyor. Dell ile görüştüğümde bu slotlara ram ilavesi yapamayacağımı söylediler. Bunun için ram modülü takabileceğimi ve ram kapasitesini bu şekilde modülü kullanarak arttırabileceğimi söylediler. Sizde 00 800 353 90 012 bu numara üzerinden supporta erişerek bilgi alabilirsiniz. Bakalım size ne diyecekler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/08/2012 15:50

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba ilave ettiğiniz Ram çıkarınca bu hatayı veriyor mu?

muhtemelen vermiyor olması lazım almış olduğunuz ramlerde uyumsuzluk olabilir mümkünse dell yetkili satıcısından ürünü temin etmeye çalışınız  

Gönderildi : 07/08/2012 15:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ilave ettiğim ram ile alakası yok 2 tane ram takınca sorun yok ve bu ramlerden herhangi birini çift takıncada olsa

3. ram takılınca o hatayı alıyorum. 

Gönderildi : 07/08/2012 18:29

(@sukrucakir)
Gönderiler: 41
Trusted Member

Merhaba,

Anladığım kadarı ile sunucuya 3 tane memory takmamaya çalışıyorsunuz,

T110 Sunucu 3 adet memory desteklemez, sunucuya 1 veya 2 ve katları kadar memory takabilirsiniz, sizinde ilettiğiniz gibi 1 adet daha 4 Gb memory temin ederseniz, sunucunun 1,2,3,4. slotlarına memorylerinizi takarak 16Gb'lık bir memory configuration yapabilirsiniz.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 09/08/2012 19:52

(@erdemkaya)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba,

Kullandığım sunucu dell değil ama zamanında bende aynı sorunu bir kaçkez yaşadım. Öyle ki takacağınız RAM 'ler mevcut RAM'leriniz ile aynı özelliklere sahip olması gerekmekte Mhz 'dan filan bahsetmiyorum, Ram üzerinde bulunan ID'lerin bile aynı özellikte olması gerekiyor. Farklılık söz konusu olursa RAM testini sistem onaylamaz.

Dikkat etmeniz gereken diğer konu şu, bir çok sunucu için DIMM Slot sıralaması.

Tavsiyem Tüm RAM 'leriniz aynı özelliklerde olmasına dikkat edin.. ID'lerine bile.  

Gönderildi : 27/08/2012 13:00

(@Anonim)

Sonunuzun sebebi ram teknolojisinde dual denen bir teknoloji var önek pc 1 veya 2 ram takınca hata almazsınız ama 3 adet takınca alırsınız ama 4 adet takın hata almassınız ama 5 adet takın gene  hata alırsınız her zaman çift takmanız lazım 

dual sistemin amacı bilindiği üzere pc 4 gb tek ram takmakla 2 adet 2gb ram takmak arasında hız ve kapasite sorunları çıkıyordu ve 5 senedir dual teknolojisi kullanılıyor iyi çalışmalar

Kolay gelsin 

Gönderildi : 27/08/2012 14:40

Paylaş: