Forum

dell power edge har...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dell power edge harici dvd ile boot edip sistem kurmak

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba  ;

Konuyu  forumda baktım ama sorunumun tam karşılığını bulamadım ;  

Sorunum; Dell power edge 2850  sunucumu mevcut  memoryy/battery sorunu vardır  koçsisteme gönderdik  garantili olmadığı için ram ve batarya değiştiler saolsunlar (epey bi para ) server ı aldık  sistem çökmüştü  yeniden kurucaktım ki tam bilmediğim için  optik sürücüsü fiziksel olarak  çalışır gözüküyor lakin  dvd ve cd leri okumuyor.

utility setup dan  extenden test de  bir kaç hata veriyor   hem  power supply hatası veriyor  hemde  ıde cdrom sürücüsü hatası veriyor .

elimde harici  dvdrw var bununla  sistemi nasıl baştan kurabilirim?

(standart 2008 ve standart 2003  var  hangisi uygun olur  eğer kurmaya başlayabilrsem? )

teşekkürler 

Gönderildi : 28/06/2012 15:02

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,
Elinizdeki harici optik okuyucu USB ise boot seçeneklerinden buna öncelik vererek 2008 sunucu kurulumunu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 28/06/2012 19:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba;

gün boyu ona uğraşıyom  sunucumu yedeklerini koç sistem usb den harici  disk takıp yedeklemişti ordn aldım lakin açılışta herhangi bir  usb aygıtını tanıdığına dair  ibare yok boot cdleri takıyom bıos da başka nasıl ayar yapıcam bilemedim istiyorsanız  sunucunun  açılışını ve restart oluşunu  video ya çekmiştim  koç sistme  göndermek için  link i burdan paylaşabilrim

teşekkürler

Gönderildi : 28/06/2012 19:19

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

Merhaba Dell Poweredge 2850 
Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition, Enterprise Edition and Web Edition işletim sistemlerini destekliyor.  http://support.dell.com/support/edocs/systems/pe2850/en/ug/t1390c10.htm#wp1052837   

Gönderildi : 28/06/2012 19:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba 

evet dorudur  bende gördüm  lakin amacım  usb den harici optik ile sistem kurmaya çalışmak  harici optik i takıyom elektrik geliyor  ama görmüyor biryerlerde ayar mı kaçırıyom anlamadım server 2003  cd si takılı ne bıosdan görebiliyom harici optik i nede açılışta portlar arızalı dicem  koç sistem yedekleri harici disk e  usb den almıştı  ve  kendi harici optik i taktığımızda  elektrik geliyor  içinde cd işlem yapıyor döndürüyor okuyor moduna geçiyor ama servrda tık yok  ne yapabilrim bilemiyorum..

teşekkürler 

Gönderildi : 28/06/2012 19:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4329
Co-Helper

Sorun ne durumda çözebildiniz mi tüm usb portları denediniz mi.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2012 15:27

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/84/DriverDetails/DriverFileFormats?c=&s=&cs=&l=&DriverId=r146318

adresindeki Dell Installation and Server Management CD sini indirip dener misiniz?

Gönderildi : 29/06/2012 18:29

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.planetmy.com/blog/how-to-configure-dell-server-bios-boot-from-usb/

resimli olarak anlatılmış , umarım işinize yarar  

Gönderildi : 29/06/2012 18:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba  cevabı geç yazdım bununla ilgileniordum  sorun şuydu  harici usb  optik sürücü veya disk ler  yeterince güç elde edemediği için çalışmıyorlardı . dell onları görmüyordu bir başka harici  optik sürücü  aldım bununda  harici elektrik bağlantısı vrdı onu taktım çalıştı dell makinamızın  gücü yeterli  gelmiyordu galiba power supply  lere güç orantılı dağılmıyordu portlara galiba  çift kablo bile denedim olmamıştı  sorunu çözüldü şimdilik ama içimde gene bişi olacağına dair bi his var 🙂

ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 29/06/2012 19:30

Paylaş: