Forum

Donanım Birleştirme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanım Birleştirmek Mümkünmü

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@ahmetcafoglu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Örnegin benim 30 tane bilgisayarım var bunları bir kabin içerisine toplayıp tek bir bilgisayarmış gibi birleştirmek istiyorum daha sonra ona kuracağım işletim sistemi üzerine örneğin bi oyun kurcam bu kurduğum oyunu 30 bilgisayarda oynatmak istiyorum oyun ihtiyaca göre birleşen donanımdan ram işlemci ekran kartı ihtiyacını karşılayıp kullanıcıya rahat bir oyun oynamasını sağlayacak bu sistem internet cafem için bulunmaz bir nimet olurdu.

Ancak şöyle sıkıntılar var . 

1. Cafe Programı 30 pc lik bir donanımı tek bir sistemde birleştirdiğimiz için bunları cafe programında 30 adet client yaratmak gerekiyor.

2. Klavye maus Monitör Sistemi kurulan sistem sabit durcağı için uzun metrajlı kablolar lazım olcak monitörler için hadi diyelim maus klavyeleri kablosuz sistem kullanıp sorunu çözdüğümüzü zannettik aslında burada da 30 tane kablosuz ürün koyduğumuzu düşünürsek bu sinyaller bir biri ile çarpışıp karışmazmı.

Bu fikri şu resimden yola çıkarak yarattım.

Gönderildi : 24/06/2012 16:05

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar...

http://www.uybhm.itu.edu.tr/inner/haberler.html

yapabilirsiniz tabi ama biraz pahalıya mal olabilir. yukarıda İTÜ'de kurulan süper bilgisayardan bahsediliyor belki fikir olabilir. 

Gönderildi : 26/06/2012 12:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hocam çok yakar bunlar

Gönderildi : 26/06/2012 13:26

(@Anonim)
Gönderiler: 0

itü vb. çalışmalar oyunlar için çözüm sağlamaz.

oyunlar için directx altyapısı aynı anda 2 oyunu çalıştırabilir fakat siz bunu donanım olarak dağıtamaazsınız.

Gönderildi : 26/06/2012 15:29

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4329
Co-Helper

Bu dediğiniz mümkün değil kısmi olarak birşeyler yapmak mümkün ama bunu sizin bütçeniz kaldıramaz.

İnternet cafe'ler için en fazla disk havuzunu birleştirebilirsiniz ki bu bile sizin bütçelerinizi aşar düzgün bir network altyapısı ve storage uygulaması gerekiyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2012 15:34

(@ahmetcafoglu)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Daha fazla bilgi gerekli hocalarım

Gönderildi : 08/07/2012 02:33

Paylaş: